2014-10-29 17:30

O psychokryminalistyce bez cenzury w SWPS w Katowicach

Strefa Psyche w SWPS

Czy istnieją cechy psychiczne, społeczne, biologiczne, które predestynują określone osoby do roli ofiar? W jaki sposób zapobiegać przestępstwom, wykorzystując wiedzę dotyczącą tożsamości i cech potencjalnych ofiar? Jaka jest rola analizy relacji ofiara-sprawca w procesie typowania nn sprawcy?
Na te i wiele innych pytań odpowiadać będą specjaliści podczas Strefy Psyche na katowickim wydziale SWPS. Już 29 października o godz. 17.30 wykład pt. „Rola ofiary w genezie przestępstwa” wygłosi podinspektor dr Bogdan Lach.

Praktyczne zastosowania psychologii

Strefa Psyche SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie, w bardzo szerokim zakresie oraz odkrywanie możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia, zarówno prywatnego jak i zawodowego. Chcemy ukazywać praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej nie tylko w sferach oczywistych dla tej dziedziny nauki (np. pomocowym, terapeutycznym), ale również w sektorze biznesowym oraz zaawansowanych, nowoczesnych technologiach.

Mistrzowie o psychologii w codziennym wymiarze

Wybitni naukowcy, ludzie z pasją będą mówić o psychologii w codziennym życiu, bez cenzury na różne tematy. W każdym miesiącu poruszać będziemy inną problematykę, dotyczącą takich ogólnych zagadnień jak: rodzina, dziecko, praca, pieniądze, miłość, seks, tolerancja. W ramach Strefy Psyche odbywać się będą wykłady "Mistrzowie Psychologii", warsztaty, dyskusje, porady i konsultacje.

Co miesiąc w 5 miastach

Strefa Psyche SWPS - psychologia bez cenzury to cykl spotkań odbywających się co miesiąc od października 2014 r. do czerwca 2015 r. W tym roku rozpoczynamy II edycję Strefy Psyche. Projekt realizowany jest w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Sopocie i Katowicach. Łącznie do czerwca 2015 r. odbędzie się blisko 100 spotkań.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do osób dorosłych, dojrzałych (głównie w przedziale wiekowym 21-45 lat), które są zainteresowane psychologią, samorozwojem, poprawą jakości swojego życia oraz uzupełnianiem swoich kompetencji zawodowych o praktyczną wiedzę psychologiczną.

Rola ofiary w genezie przestępstwa

  • 29 października, godz. 17.30

podinsp. dr Bogdan Lach - Radca Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tytuł doktora nauk prawnych uzyskał na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie na podstawie pracy poświęconej profilowaniu kryminalistycznemu. Biegły sądowy z zakresu psychologii, specjalista w dziedzinie przestępstw związanych z użyciem przemocy. W latach 1994 -1996 funkcjonariusz Służby Więziennej. Od 1996 roku ekspert KWP w Bielsku Białej, a następnie w 1998 roku koordynator Zespołu Psychologów KWP w Katowicach. Od 2005 roku radca w Wydziale Kryminalnym. W swojej dotychczasowej karierze stworzył ponad 300 profili psychologicznych i kryminalistycznych n/n sprawców różnych kategorii przestępstw.

Za swoje osiągnięcia został odznaczony złotym Krzyżem Zasługi oraz Oznaką Zasłużony Policjant. Pierwszy profiler policyjny rozwijający swoją metodę profilowania od 1996 roku. Członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Autor dwóch książek z zakresu psychologii śledczej i kryminalistyki oraz kilkudziesięciu publikacji z zakresu psychologii śledczej w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Jak wziąć udział?

Aby zapisać się na wykład, należy wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji na stronie: http://www.swps.pl/strefa-psyche/aktualnosci/1013-strefa-psyche-katowice/11988-o-psychokryminalistyce-bez-cenzury


data ostatniej modyfikacji: 2014-10-24 08:40:56
Komentarze
 
Polityka Prywatności