
Trwa rekrutacja na Uniwersytecie Śląskim. Od roku akademickiego 2014/2015 w ofercie edukacyjnej znalazło się wiele nowych kierunków i specjalności. Punkt informacyjny dla kandydatów, ul. Bankowa 12, Katowice.

Ogłoszone zostały wyniki rankingu wydziałów prawa, organizowanego przez „Rzeczpospolitą”. W trzeciej edycji rankingu Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego zajął wysokie 3. miejsce, tym samym awansował aż z siódmej pozycji. Dodatkowo wygrał w kategorii potencjał naukowy. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się Uniwersytet Jagielloński, tuż za nim uplasował się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Pojęcie zabawy dla każdego jest inne, ale niezaprzeczalnie dotyczy ono przyjemnie spędzonego czasu. Właśnie taką zabawę proponują organizatorzy I edycji gry miejskiej „Ludzie – drogowskazy: Henryk Sławik”, która odbędzie się 13 czerwca 2014 roku
w Katowicach.

4. edycja Katowice Street Art Festivalu powoli dobiega końca - podczas tych pięknych i intensywnych 10-ciu dni powstały prace Cleona Petersona, Vovy Vornotniova, Brad Downey'a & Akay'a, Sashy Kurmaza oraz Serigiy'a Radkevicha. Swoje instalacje stworzyli również Paweł Ryżko oraz Luzinterruptus, czyli hiszpański duet miejskich aktywistów.

Instytut Studiów Podyplomowych zaprasza na nowy kierunek studiów Pedagogika Sztuki.

Piłkarze Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach awansowali do pierwszej ligi.

WSZOP w Katowicach zaprasza na nową specjalność - Taktyka i techniki interwencji, uruchomioną na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

Programem Wsparcia Kariery Absolwentów zostały objęte studia podyplomowe na Wydziale Informatyki i Komunikacji.

Według rankingu Home&Market Wyższa Szkoła Biznesu jest jedyną uczelnią z województwa śląskiego, która znalazła się w pierwszej dziesiątce zestawienia.

Trwa rekrutacja na studia w WSB w Dąbrowie Górniczej. Do 31 maja studia podyplomowe taniej o 300zł.

"Wsparcie na starcie" to projekt wspierający studentów studiów stacjonarnych. Program obejmuje wszystkie kierunki studiów I stopnia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

SWPS przygotowała 10 miejsc dla kandydatów na kierunku Psychologia. O przyznanie stypendium można ubiegać się do 24 lipca 2014 roku.

Nowość w WST w Katowicach - studia magisterskie uzupełniające na kierunku budownictwo.

Promocja - do 31 maja taniej 0 1000zł.

Profesor Joanna Ostrouch-Kamińska została uhonorowana stanowiskiem wiceprzewodniczącej Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.
Dnia 16 maja na Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach dobiegła końca dwudniowa Konferencja Menadżerów pod patronatem Jego Magnificencji Rektora AWF Katowice Adama Zająca, którą zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Menadżerów Sportu.
Dnia 15 maja na Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach odbył się pierwszy dzień Konferencji Menadżerów pod patronatem Jego Magnificencji Rektora AWF Katowice Adama Zająca, którą organizuje Studenckie Koło Naukowe Menadżerów Sportu.

Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie stara się o otwarcie NOWEGO kierunku studiów. Kierunkiem tym ma być EKONOMIA.

Do matury pozostało 15 dni. W tym czasie, Uniwersytet Śląski będzie wspierał maturzystów na różne sposoby. Od 28 do 30 kwietnia zaprasza maturzystów do wzięcia udziału w projekcie pt.: "Nocne Powtórki Maturalne - najlepsze dzieje się po zmroku"(www.maturzysta.us.edu.pl).

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie jako pierwsza Uczelnia uruchomiła studia z zakresu naturoterapii. Profil studiów jest praktyczny, co oznacza, że studenci poza zdobywaniem teoretycznej wiedzy będą mogli zastosować ją w praktyce, skonsultować z praktykami w danych dziedzinach, którzy będą prowadzili w GWSP zajęcia.

W ostatnim czasie wykładowcy Wyższej Szkoły Lingwistycznej wzięli udział w cyklu konferencji naukowych, dedykowanych nowoczesnym narzędziom w edukacji. Prorektor dr Edytę Sadowską i Wiceprezydenta mgr Tomasza Kuka gościły m.in Uniwersytet Lotniczy i Uniwersytet Zarządzania Oświatą w Kijowie.

X Festiwal Nauki WSB Dąbrowa Górnicza. Ponad 80 tysięcy uczestników spotkań festiwalowych, 700 prelegentów, 680 wykładów, 140 warsztatów tematycznych, 10 patronatów honorowych, 25 patronatów medialnych, 20 partnerów przedsięwzięcia – to bilans Festiwalu Nauki, który od 10 lat odbywa się w Dąbrowie Górniczej i miastach ościennych. Wyrazem docenienia wydarzenia jest fakt, że od kilku lat Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego współfinansuje Festiwal Nauki w ramach Działalności Upowszechniającej Naukę.

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa już po raz kolejny daje możliwość porozmawiania z władzami uczelni w sieci! Spotkanie będzie miało charakter videoczatu, a na pytania zainteresowanych tym razem odpowie mgr Magda Wojdyła – Bednarczyk, Pełnomocnik Rektora ds. kontaktów zagranicznych i wymiany.

Trwa nabór do kolejnej edycji międzynarodowego programu Executive Master of Business Administration realizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach wspólnie z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach będzie uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy i Ratownictwa SAWO, które odbędą się 9-11 kwietnia w Poznaniu.

Od 14 do 16 marca 2014 r. Katowice gościć będą uczestników finału ósmej edycji Intel® Extreme Masters. W katowickim Spodku rywalizować będą gwiazdy gier komputerowych z całego świata. W wydarzeniu uczestniczyć będą również przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego.

W związku z dużym zainteresowaniem studiami I i II stopnia w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach rekrutacja została przedłużona do 15 marca.

Kolejna edycja targów edukacyjnych w katowickim Spodku to przegląd ofert szkół wyższych z śląska oraz innych miast Polski. Wystawcy prześcigają się w aranżacjach stoisk, wymyślnych gadżetach oraz atrakcjach dla potencjalnych studentów.

Do 28 lutego trwa rekrutacja na studia I i II stopnia oraz na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie prowadzi nabór letni na studia I i II stopnia oraz na studia podyplomowe. Rekrutacja potrwa do końca lutego.

Trwa rekrutacja na semestr letni na 31 kierunków studiów podyplomowych w Śląskiej Szkole Biznesu i Administracji w Katowicach.

Kto powiedział, że studia startują tylko jesienią? Zima to doskonały czas na reaktywację szarych komórek i wybudzenie się z letargu, rozleniwiającego ciało i umysł. Do działania wbrew nudzie mobilizuje też kalendarz – wszak noworoczne postanowienia mogą też dotyczyć edukacyjnych aspiracji.

Instytut Studiów Podyplomowych w Tychach zaprasza na nowy kierunek studiów podyplomowych: Pedagogikę Marii Montessori. Studia przeznaczone są dla osób legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wyższych. Rekrutacja do 22 lutego.

10 stycznia 2014 r. odbędzie się trzecia „Noc Biologów”. Jest to ogólnopolska akcja, w której biorą udział uniwersyteckie wydziały przyrodnicze z całej Polski, w tym także Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Akcja ma na celu pokazanie, jak wyglądają nowoczesne laboratoria, jak prowadzi się prace badawcze i jak kształci się przyszłych biologów, biotechnologów czy specjalistów zajmujących się ochroną środowiska.

Wraz z nowym rokiem GWSP Chorzów uruchamia nabór na studia niestacjonarne. Zimowa rekrutacja odbędzie się na dwóch kierunkach: Modern business-zarządzanie i rachunkowość, specjalności Zarządzanie firmą i zasobami ludzkimi oraz na kierunku Terapia artystyczna specjalności Arteterapia i Naturoterapia.

Chcecie zostań Rektorem Uniwersytetu Śląskiego na jeden dzień? Teraz jest taka możliwość. Weźcie udział w licytacji...

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa rozpoczęła nabór zimowy. Skorzystaj z super promocji - 6 miesięcy bez opłat na studiach I i II stopnia!

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach utworzyła nową specjalność - Kryminologię i Kryminalistykę na studiach I st. na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Zapisy do 28 lutego.

„Chojka 2013” to nowatorski projekt medialny, który został zrealizowany na cieszyńskich wydziałach Uniwersytetu Śląskiego. W jego wyniku powstał teledysk do melodii ludowej pastorałki, w którym wystąpili zarówno studenci, jak i pracownicy uniwersytetu.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej prowadzi rekrutację na studia podyplomowe. Do końca roku trwa promocja przy zapisach.

W Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach rozpoczęła się rekrutacja na semestr letni 2014. Do wyboru jest ponad 30 kierunków studiów.

Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach zaprasza na studia I i II stopnia oraz na studia podyplomowe.

Rusza rekrutacja do Programu Ambasadorskiego getSMarTer. Studenci dwóch Politechnik: Śląskiej i Wrocławskiej, którzy wiążą karierę zawodową z branżą IT, mają szansę zostać Ambasadorami Programu Edukacyjnego getSMarTer na swoich uczelniach. Na najlepszych czekają płatne staże w wybranej siedzibie firmy partnerskiej SMT Software.

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie zaprasza na kurs doszkalający z choreoterapii.

Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie otwiera nowy kierunek studiów podyplomowych - Akademia Rozwoju Osobistego.

29 listopada br. o godz. 11:00 w Instytucie Fizyki UŚ odbędzie się uroczyste otwarcie Stacji PAU.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach rozpoczęła współpracę z Teatrem Śląskim.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach rozpoczęła nabór na studia podyplomowe, które rozpoczną się w semestrze letnim roku akademickiego 2013/2014.

4. Edycja projektu stażowego "Kariera na Start" wychodzi naprzeciw obawom studentów, dotyczącym ich przyszłości na rynku pracy oraz mierzy się z problemami rekrutacyjnymi firm. Jeżeli nie chcesz zaliczyć falstartu w życiu zawodowym, to najwyższy czas wystartować w "Karierze na Start"!

Dokąd zmierzasz? Jaki jest Twój cel zawodowy i prywatny? Co pomoże Ci w jego osiągnięciu? Jeśli nie znasz odpowiedzi postawione pytania może czas poszukać Coacha. Każdy z nas wielokrotnie zamierzał zmienić coś w swoim życiu, chciał osiągnąć sukces zawodowy, mieć szczęśliwą rodzinę, rozwinąć się w nowej dziedzinie. Wszystko to sprowadza się do celu, a jego poprawne określenie umożliwia właściwe stawianie pytań przez odpowiedniego coacha.