Wydział Zamiejscowy Nauk Humanistycznych i Społecznych w Mysłowicach Akademii Ignatianum w Krakowie zaprasza na studia pierwszego stopnia, stacjonarne, o profilu praktycznym, na kierunku filologia angielska.
W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej trwa nabór na kierunek Filologia angielska.
Czekasz na decyzję o otwarciu kierunku! Twoja uczelnia zwleka z informacją? Przyjdź do Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach! Ruszamy z kierunkiem Filologia na studiach II stopnia: Filologia germańska oraz Filologia rosyjska.
Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości przygotowała nowe specjalności dla wszystkich, którzy swoją przyszłość wiążą z językami obcymi. Sprawdź ofertę GWSP!
Pozytywna ocena PKA oznacza, że Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach spełnia wymagania kadrowe, programowe i organizacyjne, a także posiada odpowiednią bazę materialną do prowadzenia na zajęć kierunku „filologia”.
15 września 2010 r. o godz. 14.30 w sali 208 na Wydziale Filologicznym UŚ rozpocznie się Spotkanie Narodów. Wydarzenie przygotują i wezmą w nim udział studenci z intensywnego kursu EILC programu Erasmus (organizowanego na zlecenie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie”), którzy od początku września uczą się w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ.
Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości jest uczelnią o profilu ekonomiczno-humanistyczno-artystycznym. Osoby zainteresowane podjęciem nauki mogą w niej studiować na kierunku Ekonomia, Pedagogika, Wzornictwo oraz Filologia, w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Na kierunku Filologia uczelnia wprowadziła nowe specjalności.
Do 30 lipca 2010 r. w sekretariacie Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Wydziału Filologicznego przyjmowane są zapisy na kurs pedagogiczny. Uczestnikami kursu mogą być studenci, którzy zaliczyli dwa semestry trzyletnich studiów pierwszego stopnia lub cztery semestry jednolitych studiów magisterskich na kierunku „filologia” oraz absolwenci tych studiów.
Katowickie Koło Polskiego Towarzystwa Filologicznego i Katedra Filologii Klasycznej organizują wykład pt. „Myśl pedagogiczna Profesora Tadeusza Zielińskiego", który wygłosi prof. UŚ dr hab. Grażyna Golik-Szarawarska.
O odtworzenie zniszczonego przez Niemców podczas II wojny światowej reliefu z godłem polskim na dzisiejszym budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego zabiegają śląscy naukowcy i architekci.