Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa uruchomiła nowy kierunek studiów. W ofercie uczelni pojawiło się Prawo publiczne - studia licencjackie.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa rośnie w siłę. Właśnie uruchomiła nowy wydział Uczelni na Mazurach w Bartoszycach, wprowadziła do swojej oferty edukacyjnej unikatowy - w skali kraju - kierunek bezpieczeństwo zdrowotne, ponadto już w trzech miastach – Poznaniu, Gdańsku i Gliwicach - można studiować psychologię na poziomie studiów I stopnia, a lada moment rozpocznie nabór na prawo publiczne.
Ogłoszone zostały wyniki rankingu wydziałów prawa, organizowanego przez „Rzeczpospolitą”. W trzeciej edycji rankingu Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego zajął wysokie 3. miejsce, tym samym awansował aż z siódmej pozycji. Dodatkowo wygrał w kategorii potencjał naukowy. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się Uniwersytet Jagielloński, tuż za nim uplasował się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Bo czym jest sucha teoria bez praktyki? Czy możemy nauczyć się strzelać, nie trzymając nigdy w ręce broni lub walczyć, nie zmierzając się nigdy z przeciwnikiem?
13 czerwca br., na Śląskim Uniwersytecie Medycznym podpisano umowę mówiącą o współpracy uczelni z Śląską Izbą Lekarską w ramach projektu międzyuczelnianych studiów podyplomowych "Prawo w ochronie zdrowia".
Według przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oceny jakości jednostek naukowych Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego znalazł się na pierwszym miejscu wśród wszystkich jednostek, prowadzących badania w dziedzinie nauk prawnych za lata 2005–2009.
W piątek 21 maja 2010 r. o godz. 9.30 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się debata publiczna z cyklu Forum Obywateli. Tematem spotkania będzie „Województwo śląskie jako region Polski w Unii Europejskiej: szanse i wyzwania”. Forum Obywateli to inicjatywa Parlamentu Europejskiego, stanowiąca jednej ze środków komunikacji Parlamentu Europejskiego z obywatelami.
W październiku 2009 roku na Wydziale Prawa i Administracji UŚ rozpoczną się zajęcia w ramach Szkoły Prawa Angielskiego i Prawa Unii Europejskiej „An Introduction to English Law and the Law of the European Union” organizowanej przez British Law Centres z siedzibą w Warszawie we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji UŚ.
Już po raz 7 odbędzie się w częstochowskiej AJD Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w Filmie.
42 osoby z 6 krajów gościmy w Częstochowie w ramach międzynarodowego projektu pod nazwą „Prawa człowieka - metody aktywnego uczestnictwa”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu "Młodzież w działaniu".