13-14.04.2021

Międzynarodowe Targi Innowacji Społecznych w ramach projektu IN SITU

W dniu 13 kwietnia 2021 r. o godz. 13:30 rozpoczynają się wirtualne Międzynarodowe Targi Innowacji Społecznych w ramach projektu IN SITU. To międzynarodowe wydarzenie poświęcone jest innowacjom społecznym, bardzo szeroko rozumianym, które mają potencjał do tego, by zmienić świat wokół nas na lepsze.

Partnerzy projektu z Austrii, Chorwacji, Niemiec, Słowenii, Włoch oraz Polski od blisko dwóch lat pracowali i nadal pracują nad przygotowaniem i wdrożeniem innowacyjnych rozwiązań, które mają pomóc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Targi dają możliwość zapoznania się z propozycjami i dokonaniami wszystkich partnerów, poprzez zwiedzanie wirtualnych stoisk, obejrzenie materiałów multimedialnych poświęconych zagadnieniom innowacji społecznych, wreszcie wysłuchania ekspertów i praktyków o międzynarodowej renomie, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami.

W programie między innymi joga czy energizery, a nawet DJ zaprosi do wysłuchania swoich ulubionych melodii!

Na szczególne polecenie zasługują wystąpienia:

  • Majki Lipiak (prezesce fundacji „Leżę i pracuję), która opowie o tym, jak można leżeć i pracować, czyli o aktywizacji zawodowej osób z częściowym paraliżem
  • Ewy Konczal (szefowej fundacji Ashoka w Polsce), która opowie o swojej fundacji realizującej niesamowite przedsięwzięcia na całym świecie, bez wykorzystywania dotacji czy grantów.
  • Hugha McCaana (artysty z Exter), który opowie o przekształcaniu najdokuczliwszych odpadów – plastików – w małe dzieła sztuki.
  • Omara Fayeza (działacza społecznego z Niemiec), który opowie o sukcesach w integrowaniu społeczności imigrantów.

Drugiego dnia Targów (14 kwietnia 2021 r.) odbędzie się też finał Międzynarodowego Konkursu IN SITU GAME CHANGER. Czwórka Słouchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB - Lidia, Stefan, Elżbieta i Jadwiga i ich międzypokoleniowa inicjatywa budowania i lokowania w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu budek dla sikorek zawalczy z o miano najlepszej inicjatywy społecznej w Europie Środkowej. 

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy się zarejestrować:

 https://hopin.com/events/in-situ-game-changerdata ostatniej modyfikacji: 2021-04-13 12:22:59
Komentarze
 
Polityka Prywatności