Archiwum
28 lutego 2006 (wtorek), godz. 19:30
Stacey Kent to jeden z najpiękniejszych głosów damskiego jazzu. Ta amerykańska wokalistka ma na swoim koncie już osiem płyt. Wielbiciele talentu Stacey mogą usłyszeć jej głos również na płytach jej męża, znakomitego saxofonisty Jima Tomlinsona.
28 lutego 2006 (wtorek), godz. 18:00
Na przełomie lutego i marca w Polsce rusza trasa "Flamenco", organizowana przez Polski Impresariat Muzyczny. Gwiazdami koncertów będą: Agustin de la Fuente, Jose Angel Carmona Manzano, Amir Haddad, David Jimenez i Jesus Aguilera. Czym jest flamenco? "Flamenco, to nie tylko dźwięki, to jest pewna filozofia życia, kultura, sposób myślenia, inna skala wartości, więc jeśli nie masz w sobie tych wszystkich elementów, nie możesz naprawdę rozumieć flamenco" - powiedział kiedyś Paco de Lucia.
27 lutego 2006 (poniedziałek)
27 lutego w Rude Boy Clubie (ul. 1 Maja 20) w Bielsku-Białej wystąpi na jedynym koncercie w Polsce legenda melodyjnego kalifornijskiego punka GOOD RIDDANCE.
26 lutego 2006 (niedziela)
Oto nowa inicjatywa ALIANSU mająca na celu pomoc młodym kapelom mieszającym w swoich miastach! Jeżeli grasz w zespole i jak to często w tych czasach bywa, masz kłopoty z pokazaniem się szerszej publiczności, proponujemy wspólny występ z Aliansem.
25 lutego 2006 (sobota), godz. 19:00
Zespół Coma powstał w czerwcu 1998 r. w Łodzi. Obecnie w skład grupy wchodzą: Piotr Rogucki - śpiew, Rafał Matuszak - gitara basowa, Dominik Witczak - gitara, Marcin Kobza – gitara i Tomasz Stasiak – perkusja. Ich najbardziej popularnymi i zarazem najczęściej goszczącymi na listach przebojów są utwory „Leszek Żukowski”, „Spadam” i „100 tysięcy jednakowych miast”.
25 lutego 2006 (sobota), godz. 19:00
Na modę na nagrania akustyczne DŻEM zareagował płytą, nagraną wiosną 1994r.
Płyta ważna z powodów czysto muzycznych, ale przede wszystkim dlatego, że jest zapisem ostatniej sesji nagraniowej Ryszarda Riedla.
25 lutego 2006 (sobota), godz. 18:00
Festiwal jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw w Polsce, mających na celu zaprezentowanie najświeższych, a zarazem najciekawszych zjawisk w kręgu tzw. niezależnej muzyki gitarowej (emo/indie), która wzbudza coraz większe zainteresowanie oficjalnych mediów, gdzie wcześniej nie było dla niej miejsca. Przyczyniły się do tego prezentacje radiowe grup BLUE RAINCOAT, LET THE BOY DECIDE czy HARIASEN (ten ostatni podpisał kontrakt płytowy z Polskim Radiem) w programach radiowej „Trójki” takich jak: „3-maj z nami” Piotra Stalmacha, „Program alternatywny” Agnieszki Szydłowskiej, czy nieistniejący już „Trójkowy Ekspres” Pawła Kostrzewy.
25 lutego 2006 (sobota), godz. 16:00
Zapraszamy serdecznie na pierwszą edycję festiwalu Reggae na lodzie w Tychach.
24 lutego 2006 (piątek), godz. 20:00
CREE [kri] - plemię Indian z Kanady. Dzieli się na leśnych, zamieszkujących południowo-zachodni brzeg Zatoki Hudsona, żyjących z polowania na zwierzęta futerkowe oraz równinnych, żyjących w rezerwatach. Ich język należy do algonkińskiej grupy językowej. Indianie Cree wyparli z równin Szoszonów, by później w myśl przyjętej zasady "naszych wrogów" się nie lękamy, jeśli tylko spotkamy się na równych warunkach, całkowicie zasymilowali się z ludnością napływową. CREE jest zespołem grającym rocka o silnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominającym muzykę lat 60' i 70'. Najbardziej znanymi przedstawicielami tego stylu w Polsce są : SBB, KRZAK oraz DŻEM.
24 lutego 2006 (piątek), godz. 19:00
Po raz ostatni Deep Purple w Polsce wystąpili w czerwcu 2004 roku, w Szczecinie i Warszawie. Z kolei ostatnia wizyta w "Spodku" miała miejsce w grudniu 2003 roku, w ramach promocji ostatniego albumu "Bananas".
23 lutego 2006 (czwartek)
Rusza trasa „Live 4 Life” zespołu Habakuk, która promować będzie najnowszą płytę „4Life”. Jako, że w nagraniach wzięło udział wielu znakomitych gości, również na trasie można spodziewać się niespodzianek
19 lutego 2006 (niedziela)
Debiutancka płyta mysłowickiego zespołu Penny Lane jest zatytułowana po protu "Penny Lane" i zawiera 12 utworów. Grupa przystąpiła do nagrywania albumu w maju 2005 roku w Studiu 7 w Piasecznie pod Warszawą. Realizatorem i współproducentem materiału grupy jest Marcin Gajko.
19 lutego 2006 (niedziela), godz. 19:30
Urodzona w Brazylii - krainie bossa novą i sambą płynącej artystka wypracowała swój własny niepowtarzalny styl, którego wyznacznikiem jest niezwykle zmysłowy głos, delikatne brazylijskie rytmy oraz zniewalające brzmienie gitary.
19 lutego 2006 (niedziela), godz. 18:00
klub: Bravo
adres: ul. Chorzowska 98
bilety: (przedsprzedaż/dzień koncertu): 21/25 PLN
18 lutego 2006 (sobota), godz. 20:00
To "silny głos europejskiego jazzu, w którym mieszają się między innymi pieśni z Neapolu, tango i bałkański folk. Atzmon rzuca widownię na kolana swoim stylem trąby powietrznej... dynamicznym, charyzmatycznym, drażniącym." (Jazz UK)
16 lutego 2006 (czwartek)
Zapraszamy na ta trasę koncertową STEREO TOTAL i promocję powieści Francoise Cactus "Neurozy na Walentynki".
14 lutego 2006 (wtorek), godz. 19:00
Esbjorn Svensson Trio to jeden z najbardziej nowatorskich i energetycznych zespołów jazzowych dzisiejszych czasów. Grupa została stworzona w 1990 roku przez urodzonego w Szwecji kompozytora i pianistę Esbjorna Svenssona wraz z Danem Berglundem, który gra na kontrabasie oraz perkusistą Magnusem Ostromem. Sami określają się jako formacja pop, która gra jazz.
11 lutego 2006 (sobota)
Na czas karnawału i późne zimowe wieczory zapraszamy na trasę koncertową "Trzech Króli". Jest to projekt powstały w wyniku fuzji Dja Leo i Obory Rekords, który ma na celu przybliżyć publiczności co oznacza słowo "wicked tunes" w pojęciu ogólnoświatowym.
11 lutego 2006 (sobota), godz. 19:00
Po kilkutygodniowej przerwie rehabilitacyjnej muzycy grupy TSA wznawiają działalność. W pierwszej kolejności zespół zagra w miejscowościach, w których wcześniej musiał odwołać swe koncerty.
10 lutego 2006 (piątek)
Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Grabaża i Kozaka - założycieli Pidżamy Porno. Na pierwszej płycie Strachów obok piosenek autorstwa Grabaża, znalazły się kultowe szlagiery z minionych epok: piosenka z filmu Stawiam na Tolka Banana oraz kompozycja Krzysztofa Komedy, do słów Agnieszki Osieckiej Nim wstanie dzień z pierwszego polskiego westernu Prawo i pięść.