Archiwum
06 grudnia 2009 (niedziela)
Podczas koncertów zespół zaprezentuje repertuar z nowej płyty ,,Hellwood’’ oraz stare, dobrze znane utwory. Wszystko to w nowej, oryginalnej scenografii i oprawie wizualnej.
14 listopada 2009 (sobota), godz. 18:00
STRING CONNECTION jest synonimem polskiego jazzu lat 80-tych; jest grupą, która stała się żywą legendą i przeszła do historii jako jedna z najciekawszych formacji nurtu „young power”. STRING CONNECTION założyli w lutym 1981 roku trzej byli muzycy wielokrotnie nagradzanej grupy „Warsztat” - skrzypek Krzesimir Dębski, perkusista Krzysztof Przybyłowicz i basista Zbigniew Wrombel – którzy zaprosili do współpracy objawienie tamtych dni, pianistę Janusza Skowrona.
17 października 2009 (sobota)
Koncert odbędzie się w ramach trasy Abracadabbra Gothic Tour 2009, a dodatkową atrakcją powinien być fakt, że miesiąc wcześniej zostanie wydana po sześcioletniej przerwie nowa płyta grupy - "Aurum".
11 października 2009 (niedziela)
Wystawa grafik młodego łódzkiego artysty należąca do programu Międzynarodowego Triennale Grafiki Kraków 2009. Specjalnie dla przestrzeni Galerii Bielskiej BWA artysta stworzył graficzną instalację pt. „A Man-Eating Machine”. Tytuł pracy został zaczerpnięty z piosenki Grace Jones „Corporate cannibal”, z płyty „Hurricane”.
10 października 2009 (sobota)
W swojej instalacji pt. „Tunel” Ernest Zawada zderza formę organiczną, zapełniającą przestrzeń sali galerii, z abstrakcyjnymi formami malarskimi. Tytułowy tunel, mający kształt labiryntu i prowadzący widza do abstrakcyjnego malarstwa, artysta wykonana z wikliny. Poprzez rozbudowaną strukturę można będzie dojrzeć obrazy artysty. We wcześniejszych realizacjach w cyklu „Struktura – natura” artysta wykorzystywał także humus, patyki i kamienie.
08 października 2009 (czwartek)
W swojej instalacji pt. „Tunel” Ernest Zawada zderza formę organiczną, zapełniającą przestrzeń sali galerii, z abstrakcyjnymi formami malarskimi. Tytułowy tunel, mający kształt labiryntu i prowadzący widza do abstrakcyjnego malarstwa, artysta wykonana z wikliny. Poprzez rozbudowaną strukturę można będzie dojrzeć obrazy artysty. We wcześniejszych realizacjach w cyklu „Struktura – natura” artysta wykorzystywał także humus, patyki i kamienie.
03 października 2009 (sobota)
Włochaty to zespół z przesłaniem. Powstał w drugiej połowie lat 80-tych XX wieku w Szczecinie. Zadebiutował 1 maja 1987. od tego czasu przez ponad dwie dekady aktywnie uczestniczy w społecznej dyskusji na temat losów świata i człowieka.
01 października 2009 (czwartek), godz. 13:00
W dotychczasowej konwencji stawiania rzeźb na postumentach, proponuje umieścić postument na głowie salamandry plamistej wykonanej z brązu, a Dariusz Fodczuk w parku obok bielskiego ratusza postawi na głowie czterometrową stalową postać mężczyzny. Lars Morell z Norwegii pokryje imitacją lodu naturalnych rozmiarów karoserię małego fiata.
10 września 2009 (czwartek)
Leon Tarasewicz przyjeżdża do Bielska-Białej w najbliższy czwartek, 10 września br., by przez dwa dni kontynuować pracę przy tworzeniu monumentalnego muralu na zewnetrznej ścianie (przy ul. gen. Bora-Komorowskiego) centrum handlowo-rozrywkowego Gemini Park.
03 września 2009 (czwartek), godz. 18:30
Wystawa 80 fotografii nagrodzonych i wyróżnionych w znanym, największym na świecie, konkursie fotografii przyrodniczej – „Fotografia dzikiej przyrody 2008”. Konkurs organizowany jest rokrocznie od 1964 roku przez „BBC Wildlife Magazine” oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i jest największym forum fotografów dzikiej przyrody na całym świecie. Na obecną edycję nadesłano ponad 32 tys. zdjęć z 82 krajów.
01 września 2009 (wtorek), godz. 13:00
„Ogród niewiniątek” – to instalacja złożona z 11 krzaków róż w drucie kolczastym. Dla Agnes Janich każda roślina jest symbolem miliona osób: Polaków i Żydów – ludzi, którzy zginęli w czasie II wojny światowej w obozach koncentracyjnych. Rośliny posadzone 60 lat później będą „żyć i umierać otoczone pajęczyną drutu”.
27 sierpnia 2009 (czwartek), godz. 19:00
Krzysztof Zarębski przylatuje specjalnie z Nowego Jorku, by zaprezentować 27 sierpnia br. w Bielsku-Białej swój premierowy performance pt. „Żywy ul (Ukryty truteń)”. Pokaz będzie zwieńczeniem wystawy artysty pt. „Zmysłowość jest jego kwiatem”. Pod takim tytułem kuratorka wystawy Agata Smalcerz prezentuje w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej wybór prac Krzysztofa Zarębskiego, pioniera sztuki performance w Polsce, malarza, rzeźbiarza, autora filmów, scenografii i działań parateatralnych.
26 sierpnia 2009 (środa), godz. 20:00
Wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej ukazujących naturę z ciekawej perspektywy – artystka uczy szukać piękna w tym, co małe i umykające uwadze, zachęca do spojrzenia na świat poprzez strukturę kamienia, wody, piasku, kory drzewa a nawet błota.
26 sierpnia 2009 (środa), godz. 20:00
Wystawa retrospektywna dokumentująca twórczość Krzysztofa Zarębskiego, pioniera sztuki performance w Polsce, malarza, rzeźbiarza, autora filmów, scenografii i działań parateatralnych.
08 sierpnia 2009 (sobota)
Wystawa prac graficznych zrealizowanych przez studentów Międzywydziałowej Pracowni Projektowania Plakatu Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, prowadzonej przez prof. Michała Klisia oraz Annę Pohl. Prezentowane są projekty do kalendarza pod hasłem „Transplantacja” oraz plakaty do projektu „Moje miasto”.
26 lipca 2009 (niedziela), godz. 20:00
Wystawa prac malarskich Jana Dobkowskiego z lat 70. 80. 90. oraz fragment najnowszej twórczości artysty. Malując od ponad 40 lat Jan Dobkowski zachował niezależność, i to nie tylko od galerii, ale też od trendów i mód w sztuce współczesnej. Podkreśla to prof. Maria Poprzęcka w tekście w katalogu wystawy „Obrazy”: „Jan Dobkowski nie dał się zawładnąć żadnym -izmom, żadnym -artom, żadnym artystycznym koniunkturom”.
26 lipca 2009 (niedziela), godz. 20:00
Niezwykle osobiste obrazy z wędrówek artystki po włoskich miastach. Będące echem włoskich wspomnień miasta Teresy Sztwiertni są symbolem doskonałości barw i kształtów. Malując swoje miasta – „inne miejsca”, artystka „przedłuża” wędrówki po Chioggi, Wenecji, Padwie, Toskanii.
23 czerwca 2009 (wtorek), godz. 20:00
Na plenerowy koncert zespołu „Dzień Dobry”, zawsze gorąco przyjmowanego przez publiczność, zaprasza w Noc Świętojańską Galeria Bielska BWA.
18 czerwca 2009 (czwartek)
Retrospektywna wystawa poświęcona twórczości przedwcześnie zmarłego artysty Marka Kijewskiego (1955–2007). Po raz pierwszy, tuż po śmierci artysty, prezentowana była w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie w 2008 roku.
24 maja 2009 (niedziela)
Hey powstał w Szczecinie na początku 1992 roku. Do dziś nagrali 8 studyjnych płyt: „Fire” (1993), „Ho!” (1994) , „?” (1995, w tym samym roku ukazał się minialbum „Heledore”), „Karma” (1997), „Hey” (1999), „[sic!]” (2001), „music music” (2003) i „Echosystem” (2005).