Archiwum

7 lutego 2010 (niedziela)
Zadymka to festiwal organizowany od jedenastu lat przez środowisko artystyczne skupione wokół Stowarzyszenia Sztuka Teatr. Twórcą i dyrektorem Zadymki jest aktor, reżyser – Jerzy Batycki. W organizację imprezy zaangażowani są bielscy aktorzy, muzycy, plastycy, fotograficy, filmowcy.

7 lutego 2010 (niedziela)
Zapraszamy serdecznie na warsztaty HIP HOP, które odbędą się 6 i 7 lutego. Specjalnie dla Was poprowadzi je nasz gość specjalny prosto z Los Angeles, Alex Larson.

6 lutego 2010 (sobota), godz. 21:00
Muzyczna mieszanka wybuchowa! Kolejne karnawałowe szaleństwo z cyklu Retro Party już w najbliższą sobotę, 6-go lutego, w zabrzańskim Wiatraku. Rozpoczynamy o 20:00. Wejście 5 pln, a do 21:00 Panie wstęp za free! Gorąco zapraszamy!

6 lutego 2010 (sobota), godz. 11:00
Katowice, SJO Empik, ul. 3-go Maja 11, 11.00 - 13.00. Na spotkaniu będziesz miała okazję poznać osoby, które już wróciły z USA i dowiesz się z pierwszej ręki, jak wygląda życie au pair. Wraz z zaproszeniem otrzymasz również aplikację i wtedy już tylko od Ciebie będzie zależało, kiedy wyjedziesz.

5 lutego 2010 (piątek), godz. 19:30
Jeden z najlepszych skrzypków na polskiej scenie rockowej. Najlepszy instrumentalista polski wg magazynu Tylko Rock (1993).

4 lutego 2010 (czwartek)
W 2010 roku Stowarzyszenie NOWE HORYZONTY wprowadzi do kin sześć filmów z tegorocznej edycji MFF ENH, które - zdaniem jurorów, publiczności oraz selekcjonerów - stały się wydarzeniami festiwalu, zostały nagrodzone, wzbudziły silne emocje, były komentowane lub cieszyły się duża popularnością:

31 stycznia 2010 (niedziela)
Wystawa prezentująca 30-letni dorobek kultowej łódzkiej grupy artystycznej, która odcisnęła piętno na całym pokoleniu młodych twórców.

30 stycznia 2010 (sobota)
Największe jak do tej pory show, podczas którego zostaną wykonane utwory pochodzące z „The Wall”, „Wish You Were Here”, „Animals”, „Dark Side of the Moon” oraz inne utwory Pink Floyd!

28 stycznia 2010 (czwartek)
W 2010 roku Stowarzyszenie NOWE HORYZONTY wprowadzi do kin sześć filmów z tegorocznej edycji MFF ENH, które - zdaniem jurorów, publiczności oraz selekcjonerów - stały się wydarzeniami festiwalu, zostały nagrodzone, wzbudziły silne emocje, były komentowane lub cieszyły się duża popularnością:

26 stycznia 2010 (wtorek)
26 stycznia 2010 r. w Katowicach w Mega Clubie, a nie jak pierwotnie planowano w Gdyni, wystąpi legenda szwedzkiego death metalu – zespół Hypocrisy, promując nowy, świetnie przyjęty, album „A Taste of Extreme Divinity”.

26 stycznia 2010 (wtorek)
Klub CHILLI zaprasza na co tygodniowy cykl imprez z muzyką latynoską.Gorące latynoskie rytmy salsy, rumby, merengue i innych egzotycznych rytmów tanecznych sprawią iż nogi i ciało same zaczną się poruszać.

24 stycznia 2010 (niedziela)
W drugiej połowie stycznia na 12 koncertach wystąpi w Polsce australijski zespół Asleep In The Park. Nazywany ‘nieślubnym dzieckiem The Sex Pistols i The B52s’ kwartet z Antypodów szczególnie ukochał sobie Europę Środkową, już w 2007 przyjeżdżając między innymi do Pragi i Krakowa, rok później występując na Ukrainie czy w Rumunii.

24 stycznia 2010 (niedziela), godz. 17:00
Halina Kunicka, dama polskiej piosenki, żona Lucjana Kydryńskiego. Jej przeboje zna każdy: Lato, lato czeka, Orkiestry dęte i Niech no tylko zakwitną jabłonie to klasyki polskiej piosenki.

23 stycznia 2010 (sobota)
W drugiej połowie stycznia na 12 koncertach wystąpi w Polsce australijski zespół Asleep In The Park. Nazywany ‘nieślubnym dzieckiem The Sex Pistols i The B52s’ kwartet z Antypodów szczególnie ukochał sobie Europę Środkową, już w 2007 przyjeżdżając między innymi do Pragi i Krakowa, rok później występując na Ukrainie czy w Rumunii.

23 stycznia 2010 (sobota)
Lubicie najlepszą czeską DJkę Lucca? Lubicie też Tomcrafta? A może Blank & Jones? My też ich lubimy. Dzięki Firmie SEDUCE usłyszymy ich w Polsce już 23 stycznia 2010 na imprezie Sound Definition w hali Expo Silesia w Sosnowcu! Grono miłośników muzyki w jednym miejscu przez 12 godzin!

23 stycznia 2010 (sobota)
Już 17 listopada w warszawskim Hard Rock Cafe rusza trasa koncertowa Zespołu IRA promująca ich najnowsze wydawnictwo – płytę „9“.

22 stycznia 2010 (piątek)
Zespół IRA nie musi szukać dla nowej płyty wymyślnych tytułów. Robi swoje. IRA przygotowała zbiór kompozycji w natychmiast rozpoznawalnym stylu: gitarowych, ale z dyskretnymi ozdobami aranżacyjnymi, nie tracących rockowego nerwu, acz niezwykle przebojowych...

22 stycznia 2010 (piątek), godz. 23:00
22 stycznia 2010 w katowickim INQbatorze odbędzie się impreza uświetniająca pięciolecie kolektywu Psylesia, który na Górnym Śląsku propaguje kulturę związaną z muzyką Psychedelic Trance.

19 stycznia 2010 (wtorek)
Klub CHILLI zaprasza na co tygodniowy cykl imprez z muzyką latynoską.Gorące latynoskie rytmy salsy, rumby, merengue i innych egzotycznych rytmów tanecznych sprawią iż nogi i ciało same zaczną się poruszać.

15 stycznia 2010 (piątek)
Druga odsłona przyjacielskiego cyklu kolektywu Beats Friendly. Tym razem o tyle wyjątkowa, że gościem Noviki i Lexusa będzie Maximilian Skiba, odpowiedzialny za część materiału na nowej płycie Noviki.

15 stycznia 2010 (piątek), godz. 20:00
Już 15 stycznia w piątek w klubie Ck Wiatrak w Zabrzu odbędzie się impreza, na której będziecie mogli się pobawić przy gorących rytmach Hip-hopu, Reggae oraz Ragga. Impreze rozkręcać będzie Dj HWR. Biba w dobrym klimacie z dobrą muzyką! Zapraszamy!

15 stycznia 2010 (piątek), godz. 18:00
On jest wirtuozem małych pseudokeyboardowych zabaweczek, porywanych dzieciom jego znajomych. Ona jest songwriterką i użycza swojego barokowego głosu - zderzenie dwóch odmiennych światów, powstaje rzecz nad wyraz awangardowa i ponadczasowa, nowoczesność doskonale mieszająca się z tradycją. Muzyczny postmodernizm czystej krwi." - Łukasz Dolata, Pulp

14 stycznia 2010 (czwartek), godz. 21:00
SINGLE PARTY W GLIWICACH Od 14 stycznia 2010 r. w Klubokawiarni PRL w Gliwicach (ul. Dubois 22) będzie organizowana impreza 'Single Party'.

12 stycznia 2010 (wtorek)
Klub CHILLI zaprasza na co tygodniowy cykl imprez z muzyką latynoską.Gorące latynoskie rytmy salsy, rumby, merengue i innych egzotycznych rytmów tanecznych sprawią iż nogi i ciało same zaczną się poruszać.

10 stycznia 2010 (niedziela)
Teren parkingu pod C.H. Platan

5 stycznia 2010 (wtorek)
Wystawa w Rondzie Sztuki będzie okazją do zrozumienia poprzez malarstwo i fotografię niezwykłego języka filmowego, który stał się wyszukanym stylem, określanym poprzez przymiotnik „lynchowski”.

5 stycznia 2010 (wtorek)
Klub CHILLI zaprasza na co tygodniowy cykl imprez z muzyką latynoską.Gorące latynoskie rytmy salsy, rumby, merengue i innych egzotycznych rytmów tanecznych sprawią iż nogi i ciało same zaczną się poruszać.

5 stycznia 2010 (wtorek)
Nowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej – KAMP! – to rytmiczna elektronika z nutką melancholii kraut-rocka. Zgodnie ze swoją nazwą są przewrotni w swych poszukiwaniach i nie boją się łączyć żywioł na koncertach, doskonałe recenzje w prasie, imprezowy klimat, zawadiacka osobowość.

30 grudnia 2009 (środa)
Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki orientalnej, a także lekkiej i radosnej muzyki bollywood znanej nam dobrze z seriali telewizyjnych. Radosne rytmy tego wieczoru zachęcą wszystkich do zabawy
i pozwolą miło spędzić czas.

30 grudnia 2009 (środa)
Planujemy zaprosić ludzi tańczących w szkołach tańca, związanych z tą dyscyplina na co dzień, osoby, które tańczą na konkursach jak i te które robią swoje pokazy na osiedlu 'gdzieś za blokiem' - możliwie dużą liczbę ludzi związanych z kulturą hip-hop, z tańcem jako takim i muzyką.

29 grudnia 2009 (wtorek)
Po raz 39. Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej zorganizowała Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” – ogólnopolski konkurs malarstwa współczesnego.

29 grudnia 2009 (wtorek)
W piątek, 6 listopada br., rozdane zostały nagrody i wyróżnienia 39. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2009”, organizowanego przez Galerię Bielską BWA w Bielsku-Białej. W tym roku zgłosiło się 398 artystów, którzy nadesłali 1.566 prac. Na wystawę zakwalifikowano 109 prac 37 twórców.

29 grudnia 2009 (wtorek)
Obrazy o tematyce „społeczno-patriotyczno-polityczno-psychologicznej” postanowili namalować dwaj lubelscy artyści, aby „doznać ulgi w cierpieniu” z powodu „ogólnego kryzysu, frustracji, beznadziei i dziadostwa”. Na czas powstawania obrazów artyści zaszyli się na wsi pod Lublinem. Obrazy malowali akrylem na płótnie o wymiarach 120 x 90 cm.

20 grudnia 2009 (niedziela), godz. 20:00
Już 20 grudnia 2009 z okazji Międzynarodowego Dnia Snowboardu w wybranych kinach sieci Multikino odędzie się pokaz najnowszych polskich filmów snowboardowych.

19 grudnia 2009 (sobota)
19 grudnia zapraszamy wszystkich na wyjątkowe warsztaty z techniki House i Gangsta Hip Hop, które poprowadzi Sandi.

18 grudnia 2009 (piątek)
Alleluja! Anioły z Harlemu znów w Polsce! Najbardziej utalentowani śpiewacy z Nowego Jorku ruszają w kolejne tournée z nowym repertuarem, który powstał ku czci Króla Popu – Michaela Jacksona. Tegoroczne występy będą więc wyjątkowe – po raz pierwszy będziemy mieli okazję, usłyszeć największe hity niezapomnianej gwiazdy pop Michaela Jacksona w gospelowych aranżacjach.

17 grudnia 2009 (czwartek)
Trwa rekrutacja do Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”. Wszyscy zainteresowani zdobywaniem nowych umiejętności, pragnący poznać własne możliwości już dziś mogą dołączyć do zespołu.

17 grudnia 2009 (czwartek)
Megawidowisko „The Merchants of Bollywood” to największa w historii produkcja przygotowana z ogromnym rozmachem przez najlepszych bollywoodzkich twórców – ludzi którzy chcieli przenieść na scenę wszystko to, co najcenniejsze w indyjskim kinie. I zrobili to perfekcyjnie!

16 grudnia 2009 (środa)
Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki orientalnej, a także lekkiej i radosnej muzyki bollywood znanej nam dobrze z seriali telewizyjnych. Radosne rytmy tego wieczoru zachęcą wszystkich do zabawy
i pozwolą miło spędzić czas.

16 grudnia 2009 (środa)
Planujemy zaprosić ludzi tańczących w szkołach tańca, związanych z tą dyscyplina na co dzień, osoby, które tańczą na konkursach jak i te które robią swoje pokazy na osiedlu 'gdzieś za blokiem' - możliwie dużą liczbę ludzi związanych z kulturą hip-hop, z tańcem jako takim i muzyką.

16 grudnia 2009 (środa)
Stało się już tradycją, że na przełomie jesieni i zimy, kiedy na dworze robi się ponuro i smutno, Moscow City Ballet przyjeżdża do naszego kraju, aby zabrać widzów w świat pełen pozytywnych emocji, w krainę baśni i piękna. I choć oglądając spektakle (w tym roku będą to wspaniałe Dziadek do Orzechów i Jezioro Łabędzie) można odnieść wrażenie, że to sen, a wszystko dzieje się naprawdę.

13 grudnia 2009 (niedziela)
Na początku grudnia Katowice staną się miastem walczącym o prawa człowieka. Jak co roku, wokół Międzynarodowego Maratonu Pisania Listów Amnesty International, zorganizowany zostanie Festiwal Wolnych Ludzi.

12 grudnia 2009 (sobota)
Piękna scenografia wprowadzająca w tajemniczy, klimat koncertu... Dźwięki skrzypiec, wiolonczeli, instrumentów klawiszowych… Największe przeboje z dorobku Kayah w wersjach akustycznych... Premierowe utwory z płyty Skała, która jesienią ukazała się w sprzedaży... Już w grudniu zdobywczyni Fryderyków, Superjedynek, Playbox’ów i innych prestiżowych nagród polskiego przemysłu muzycznego zaprezentuje publiczności nowe oblicze swojej muzyki – subtelne, magiczne, wypełnione całym przekrojem emocji – „bez prądu”, ale za to z mnóstwem energii – Kayah Akustycznie.

11 grudnia 2009 (piątek)
Historia zespołu zaczęła się w Szczecinie w 1995 roku, kiedy to trzej członkowie grupy DR.CYCOS rozpoczęli pracę nad piosenkami, które w założeniu miały być tradycyjnym punk rockiem. Po miesiącach prób zespół był gotowy do nagrania swojego debiutanckiego albumu "Oj Młodzież".

10 grudnia 2009 (czwartek)
Po sukcesie w Warszawie, zorganizowany przez Fundację Filmowa Warszawa Przegląd Kina Estońskiego trafi teraz do kin studyjnych w innych polskich miastach.

9 grudnia 2009 (środa)
Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki orientalnej, a także lekkiej i radosnej muzyki bollywood znanej nam dobrze z seriali telewizyjnych. Radosne rytmy tego wieczoru zachęcą wszystkich do zabawy
i pozwolą miło spędzić czas.

9 grudnia 2009 (środa)
Planujemy zaprosić ludzi tańczących w szkołach tańca, związanych z tą dyscyplina na co dzień, osoby, które tańczą na konkursach jak i te które robią swoje pokazy na osiedlu 'gdzieś za blokiem' - możliwie dużą liczbę ludzi związanych z kulturą hip-hop, z tańcem jako takim i muzyką.

6 grudnia 2009 (niedziela)
Po sukcesie w Warszawie, zorganizowany przez Fundację Filmowa Warszawa Przegląd Kina Estońskiego trafi teraz do kin studyjnych w innych polskich miastach.

6 grudnia 2009 (niedziela)
Podczas koncertów zespół zaprezentuje repertuar z nowej płyty ,,Hellwood’’ oraz stare, dobrze znane utwory. Wszystko to w nowej, oryginalnej scenografii i oprawie wizualnej.

5 grudnia 2009 (sobota)
Rootwater to polska grupa muzyczna wykonująca heavy metal, z wpływami takich gatunków jak thrash metal, hardcore, ambient, punk czy folk. Nazwa grupy pochodzi od ang. słowa „root” oznaczającego „korzeń, podstawa” oraz „water”, czyli „woda” (Chociaż w jednym z wywiadów członkowie zespołu wspominali, iż nazwa wzięła się od karty „Rootwater Commando” z gry Magic: The Gathering).

5 grudnia 2009 (sobota)
To jedna z ostatnich tak gorących imprez roku 2009. Niesamowita mieszanka korzennego reggae, ognistego ska, zadziornego hip hopu i mocnych dubowych bassów dla wszystkich spragnionych szaleństw przed świątecznymi biesiadami oraz dla tych, którzy chcą wypocząć, przed szalenstaw zakupów świątecznych!

4 grudnia 2009 (piątek)
Akademia ma na celu tworzyć nową przestrzeń dla promocji sztuki awangardowej, odważnej, ale również tej offowej robionej z czystej pasji. Akademia to również panele dyskusyjne z wybitnymi postaciami, gdzie główną rolę będzie odgrywać publiczność, która dostaje prawo do wypowiedzi i zadawania pytań, Akademia to również miejsce gdzie będziemy chcieli wpłynąć na postawę i rozwój młodych obywateli dając im szansę na udział w wielu warsztatach jak również prezentację talentów.

4 grudnia 2009 (piątek)
Po sukcesie w Warszawie, zorganizowany przez Fundację Filmowa Warszawa Przegląd Kina Estońskiego trafi teraz do kin studyjnych w innych polskich miastach.

4 grudnia 2009 (piątek)
Happysad to grupa założona w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Muzyka Happysad to regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 500 koncertów w całym kraju.

2 grudnia 2009 (środa)
Po sukcesie w Warszawie, zorganizowany przez Fundację Filmowa Warszawa Przegląd Kina Estońskiego trafi teraz do kin studyjnych w innych polskich miastach.

30 listopada 2009 (poniedziałek)
Klucz w parze z topioną świeczką będą głównymi bohaterami wieczoru Andrzejkowego organizowanego przez AEGEE, BEST, IAESTE oraz Samorząd Studencki 30 listopada w klubie studenckim Program.

30 listopada 2009 (poniedziałek)
Po sukcesie w Warszawie, zorganizowany przez Fundację Filmowa Warszawa Przegląd Kina Estońskiego trafi teraz do kin studyjnych w innych polskich miastach.

28 listopada 2009 (sobota)
Największe miasta, najlepsze sceny klubowe i najciekawszy zestaw artystów sezonu. Nie ma żadnej alternatywy – trzeba tam być. Na jednej scenie zagrają legendarna grupa Pogodno, łódzki L.Stadt oraz warszawski Sorry Boys i wiele innych zespołów.

28 listopada 2009 (sobota)
Zapraszamy wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę. Szykujemy niespodzianki. Na imprezie nie zabraknie dobrej muzyki: lata 60, 70, 80, 90 - czyli największe przeboje XX wieku. Tylko tej nocy wróżymy, przepowiadamy przyszłość i zacieramy mroki przeszłości.

28 listopada 2009 (sobota)
Już 28 listopada w Zabrzu odbędzie się koncert „Serce za serce” organizowany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii. XVIII edycja tego koncertu jest edycją szczególną, bo dedykowaną pamięci Prof. Zbigniewa Religi - założyciela i patrona Fundacji.

27 listopada 2009 (piątek)
Po sukcesie w Warszawie, zorganizowany przez Fundację Filmowa Warszawa Przegląd Kina Estońskiego trafi teraz do kin studyjnych w innych polskich miastach.

27 listopada 2009 (piątek)
27 listopada zawierciański Klub Novum proponuje lekkie odejście od tradycji i zaprasza na imprezę „AntyAndrzejki – zlot czarownic”, których głównym motywem będzie magia muzyki serwowanej przez cztery wiedźmy. O magiczny nastrój tej nocy zadbają Lady J. z Poznania, Senthia z Wrocławia, Nicca z Bielska-Białej oraz Meg.

27 listopada 2009 (piątek), godz. 19:00
W ciągu ostatnich 7 lat organiczna muzyka Fisza, Emade i ich projektów (Tworzywo) stała się symbolem muzycznego eklektyzmu i artystycznego wysublimowania. Choć wyłoniła się na gruncie rodzimej sceny hiphopowej, to ze sceną tą ma w tej chwili niewiele wspólnego.

26 listopada 2009 (czwartek)
Happysad to grupa założona w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Muzyka Happysad to regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 500 koncertów w całym kraju.

22 listopada 2009 (niedziela)
Richie Kotzen, amerykański wirtuoz gitary elektrycznej i świetny wokalista, artysta z pogranicza rocka, bluesa i funku, były członek legendarnych rockowych zespołów Poison i Mr. Big, autor kilkunastu doskonale przyjętych albumów solowych - wystąpi na koncercie w Polsce: w niedzielę 22 listopada w katowickim Mega Clubie.

21 listopada 2009 (sobota)
W najbliższy weekend - 20-22 listopada odbywają się dwie interesujące imprezy podróżniczo-artystyczne, którym patronuje Wydawnictwo Bezdroża.

21 listopada 2009 (sobota)
Już 21.11.09 Zapraszamy na jedyną i niepowtarzalną imprezę otrzęsinową Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, która odbędzie się w jedynym tak niepowtarzalnym miejscu w Katowicach jakim jest klub i restauracja Oko Miasta (dawne Rondo Sztuki). Na imprezowiczów czekac będzie mnóstwo atrakcji, pokazy tańca w wykonaniu przedstawicieli szkoły, grupy "Beltane", konkursy, promocje na barze i przedewszytkim doskonała oprawa muzyczna za, którą odpowiadac będą tego wieczoru : Karola (Substanz. art / Kraków), Neo ( Technical Sound / Czeladź), Hypnozy ( Technical Sound / Gliwice), Funkyz (Gliwice).

21 listopada 2009 (sobota)
Zapraszamy na wykład 'CSR jako odpowiedzialność za własność. Społeczna odpowiedzialność biznesu źródłem przewagi konkurencyjnej', który odbędzie się 14.10.2009 r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

21 listopada 2009 (sobota), godz. 19:30
Kabaret Noł Nejm zwany nie bez kozery ,,najbardziej odżinglowanym kabaretem w Polsce" oraz jednoosobowy człowiek show Tenor Czesław Jakubiec wystąpią na deskach katowickiego kinoteatru Rialto. Zwielokrotnione uderzenie absurdalnym humorem nastąpi:

20 listopada 2009 (piątek)
Historia zespołu zaczęła się w Szczecinie w 1995 roku, kiedy to trzej członkowie grupy DR.CYCOS rozpoczęli pracę nad piosenkami, które w założeniu miały być tradycyjnym punk rockiem. Po miesiącach prób zespół był gotowy do nagrania swojego debiutanckiego albumu "Oj Młodzież".

20 listopada 2009 (piątek), godz. 20:30
Zapraszamy na wykład 'CSR jako odpowiedzialność za własność. Społeczna odpowiedzialność biznesu źródłem przewagi konkurencyjnej'

15 listopada 2009 (niedziela)
Co może wnieść buddyzm w życie miasta takiego, jak Bytom? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań będzie można poszukać w czasie Dni Kultury Buddyjskiej, które odbędą się w Beceku w dniach 13-15 listopada. Dni Kultury Buddyjskiej odbędą sięw Bytomskim Centrum Kultury pod hasłem „Umysł bez granic ”. Poza możliwością uzyskania wiedzy na temat nauk Buddy, program imprezy przewiduje również naukę medytacji dla początkujących – krótki trening medytacji prowadzony przez doświadczonych nauczycieli.

15 listopada 2009 (niedziela)
European Mobile Lab for Interactive Media Artists (e-MobiLArt) jest międzynarodowym projektem stworzonym specjalnie z myślą o artystach zajmującymi się interaktywnymi instalacjami artystycznymi. W tym unikatowym projekcie biorą udział artyści z całego świata. Wystawa w Rondzie Sztuki prezentuje wyselekcjonowane prace powstałe w ramach projektu.

15 listopada 2009 (niedziela)
Jak co roku w połowie listopada w Chorzowie swój finał będzie miał czesko-polski festiwal Blues Alive. Impreza, której pierwsza część odbywa się w malowniczym czeskim mieście Sumperk, już na stałe zadomowiła się także w chorzowskim MDK-u "Batory". Dzięki temu również polscy fani bluesa co roku mogą usłyszeć największe gwiazdy występujące w czasie trzydniowego święta bluesa w Czechach.

14 listopada 2009 (sobota)
Co może wnieść buddyzm w życie miasta takiego, jak Bytom? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań będzie można poszukać w czasie Dni Kultury Buddyjskiej, które odbędą się w Beceku w dniach 13-15 listopada. Dni Kultury Buddyjskiej odbędą sięw Bytomskim Centrum Kultury pod hasłem „Umysł bez granic ”. Poza możliwością uzyskania wiedzy na temat nauk Buddy, program imprezy przewiduje również naukę medytacji dla początkujących – krótki trening medytacji prowadzony przez doświadczonych nauczycieli.

14 listopada 2009 (sobota), godz. 18:00
STRING CONNECTION jest synonimem polskiego jazzu lat 80-tych; jest grupą, która stała się żywą legendą i przeszła do historii jako jedna z najciekawszych formacji nurtu „young power”. STRING CONNECTION założyli w lutym 1981 roku trzej byli muzycy wielokrotnie nagradzanej grupy „Warsztat” - skrzypek Krzesimir Dębski, perkusista Krzysztof Przybyłowicz i basista Zbigniew Wrombel – którzy zaprosili do współpracy objawienie tamtych dni, pianistę Janusza Skowrona.

13 listopada 2009 (piątek)
Co może wnieść buddyzm w życie miasta takiego, jak Bytom? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań będzie można poszukać w czasie Dni Kultury Buddyjskiej, które odbędą się w Beceku w dniach 13-15 listopada. Dni Kultury Buddyjskiej odbędą sięw Bytomskim Centrum Kultury pod hasłem „Umysł bez granic ”. Poza możliwością uzyskania wiedzy na temat nauk Buddy, program imprezy przewiduje również naukę medytacji dla początkujących – krótki trening medytacji prowadzony przez doświadczonych nauczycieli.

11 listopada 2009 (środa)
Koncert zespołu Big Fat Mama - Gruba Mama to ekipa zwariowanych na punkcie "troszeczkę innego dźwięku" sześciu młodych muzyków, których bogate w doświadczenia sceniczne losy połączyły się ze sobą by w rezultacie wspólnie wytworzyć jeszcze więcej "troszeczkę innego dźwięku". Przywołując dobre stare brzmienia za pomocą nowoczesnych zabawek, rozśmieszając przy pomocy swoich nieprzeciętnie drętwych tekstów i szokując nieziemskim wyglądem spełniają misję, którą powierzył im sam dr. Funkenstein.

10 listopada 2009 (wtorek)
Koncert zespołu Big Fat Mama - Gruba Mama to ekipa zwariowanych na punkcie "troszeczkę innego dźwięku" sześciu młodych muzyków, których bogate w doświadczenia sceniczne losy połączyły się ze sobą by w rezultacie wspólnie wytworzyć jeszcze więcej "troszeczkę innego dźwięku". Przywołując dobre stare brzmienia za pomocą nowoczesnych zabawek, rozśmieszając przy pomocy swoich nieprzeciętnie drętwych tekstów i szokując nieziemskim wyglądem spełniają misję, którą powierzył im sam dr. Funkenstein.

8 listopada 2009 (niedziela), godz. 20:00
Naukę gry na trąbce zaczął mając 10 lat. W roku 1990 został zaproszony do zespołu Paula Simona, z którym grał przez kolejne 5 lat.

7 listopada 2009 (sobota)
Trasa koncertowa Katarzyny Groniec rozpoczęta! Cykl występów w całej Polsce związany jest z premierą jej najnowszego albumu – "Listy Julii". Na repertuar składają się piosenki Elvisa Costello z płyty „The Juliet Letters” w polskich tłumaczeniach samej wokalistki.

7 listopada 2009 (sobota)
7 listopada fani metalu będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć Paula Di'Anno w Zabrzu, na jednym z 3 koncertów w Polsce. Niektórzy uznają Paula Di'Anno za najważniejszy głos IRON MAIDEN, a płyty, które wraz z tym zespołem nagrał za klasyki grupy. Nie da się zaprzeczyć, że powstałe z udziałem Di’Anno krążki "Iron Maiden" i "Killers" znacząco wpłynęły na kształt muzyki heavymetalowej.

6 listopada 2009 (piątek)
Cree jest zespołem grającym rocka o silnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominającym muzykę lat 60' i 70'.

6 listopada 2009 (piątek), godz. 23:00
Jesień w pełni. Za oknami robi się coraz ciemniej i zimniej. Aby wyrwać Was z tej 'szerzyzny' zapraszamy na kolejną odsłonę 'opowieści' do katowickiego INQbatora. 6 listopada 2009 murami INQ ponownie zawładną psychedeliczne dźwięki za sprawą Psychoactive Tales. Głównymi gośćmi 'Psychoaktywnych Opowieści' będą dwaj producenci: Vlad 'Hubert' Adamek bardziej znany jako Chors oraz Michał Dąbrowski, bardziej znany jako Space Element.

5 listopada 2009 (czwartek)
Cree jest zespołem grającym rocka o silnym zabarwieniu bluesowym, stylem przypominającym muzykę lat 60' i 70'.

30 października 2009 (piątek)
Podczas koncertów zespół zaprezentuje repertuar z nowej płyty ,,Hellwood’’ oraz stare, dobrze znane utwory. Wszystko to w nowej, oryginalnej scenografii i oprawie wizualnej.

30 października 2009 (piątek)
"Try to feel it" to trzeci już album w dorobku sosnowieckiej grupy Skankan. Po "Live 95" i "Skankan ożywia trupy" to kolejna oscylująca w nurcie szeroko pojętej muzyki ska płyta będąca zwieńczeniem wieloletnich doświadczeń muzyków zespołu. Pozostając wiernym jamajskim korzeniom gatunku zespół konsekwentnie propaguje radosne, taneczne rytmy w wytyczonej przez siebie konwencji ska-reggae-rock'n'roll. Skanska rozpoczyna właśnie trasę koncertową promującą płytę.

30 października 2009 (piątek)
Po kilku latach oczekiwań legenda symfonicznego rocka, brytyjska grupa YES wystąpi w katowickim Spodku na jedynym koncercie w Polsce 30 października br.! Yes to legenda muzyki, będąca przedstawicielem nurtów progresywnego i symfonicznego rocka. Yes wypracowało bardzo charakterystyczne, głębokie brzmienie, oparte na skomplikowanych harmoniach, złożonych rytmach oraz wirtuozerii muzyków. Jej członkowie wykorzystują instrumenty akustyczne, elektryczne i elektroniczne. YES jest jedną z niewielu wciąż aktywnych legend rocka progresywnego.

29 października 2009 (czwartek)
Podczas koncertów zespół zaprezentuje repertuar z nowej płyty ,,Hellwood’’ oraz stare, dobrze znane utwory. Wszystko to w nowej, oryginalnej scenografii i oprawie wizualnej.

28 października 2009 (środa), godz. 18:00
European Mobile Lab for Interactive Media Artists jest międzynarodowym projektem stworzonym specjalnie z myślą o artystach zajmującymi się interaktywnymi instalacjami artystycznymi. W tym unikatowym projekcie biorą udział artyści z całego świata. Specjalnie spreparowane przez artystów środowiska prezentują szerokie spektrum interakcji między ludźmi, a komputerami, sieciami telekomunikacyjnymi i komórkowymi oraz cyfrowymi mediami zastosowanymi w miejscach rzeczywistych, wywołującymi interakcje społeczne.

27 października 2009 (wtorek), godz. 20:00
Zapraszamy wszystkich studentów WST na imprezę zorganizowaną przez Samorząd Studencki.

27 października 2009 (wtorek), godz. 19:00
Mumio to wcielenie teatralno-kabaretowego szaleństwa. Są niezwykle konsekwentni w realizowaniu radykalnego i inteligentnego humoru. Nic dziwnego, że grupa wkrótce po ogólnopolskim debiucie w 1998 roku, została obwołana absolutnym objawieniem i jednym z największych odkryć sceny i estrady. Ten status utrzymuje do dzisiaj. Mumio, wykorzystując formę kabaretową, bez skrępowania poza nią wykracza (,,antykabaret, w którym wszystko jest na przekór") - sięgając do tradycji teatru alternatywnego, z którego się wywodzi. To prawdziwi artyści obdarzeni genialnym poczuciem humoru.

25 października 2009 (niedziela)
Happysad to grupa założona w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Muzyka Happysad to regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 500 koncertów w całym kraju.

25 października 2009 (niedziela)
Jak co roku, w ostatni weekend października, Racibórz stanie się na 3 dni mekką polskich podróżników... Już wkrótce, bo w dniach 23-25 października br odbędzie się VI edycja Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego WIATRAKI

24 października 2009 (sobota)
Po czteroletniej przerwie, powrócił do kalendarza rajdowych imprez Rajd Zamkowy organizowany przez Automobilklub Zamkowy z Będzina jako 10 runda Rajdowego Pucharu Polski. 23-24 października zawodnicy będą ścigać się z czasem na zupełnie nowej trasie w Jurze Krakowsko-Częstochowskie.

24 października 2009 (sobota)
Jak co roku, w ostatni weekend października, Racibórz stanie się na 3 dni mekką polskich podróżników... Już wkrótce, bo w dniach 23-25 października br odbędzie się VI edycja Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego WIATRAKI

23 października 2009 (piątek)
Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego zaprasza na Otrzęsiny 2009. Impreza zaplanowana na dwa dni, 22 i 23 października 2009 r., odbędzie się w klubie studenckim Straszny Dwór w Katowicach.

23 października 2009 (piątek)
Po czteroletniej przerwie, powrócił do kalendarza rajdowych imprez Rajd Zamkowy organizowany przez Automobilklub Zamkowy z Będzina jako 10 runda Rajdowego Pucharu Polski. 23-24 października zawodnicy będą ścigać się z czasem na zupełnie nowej trasie w Jurze Krakowsko-Częstochowskie.

23 października 2009 (piątek)
Jak co roku, w ostatni weekend października, Racibórz stanie się na 3 dni mekką polskich podróżników... Już wkrótce, bo w dniach 23-25 października br odbędzie się VI edycja Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego WIATRAKI

23 października 2009 (piątek), godz. 21:00
23 Października DJ Neo wraz z kolektywem Technical Sound oraz Klubem Muzycznym Bohema zaprasza na swoją urodzinową imprezę.