
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przy wsparciu firmy QNT Systemy Informatyczne uruchamia Akademię QNT - pierwszy w południowej Polsce tego typu projekt pozwalający na zdobycie kwalifikacji niezbędnych w jednostkach publicznych działających według nowych reguł budżetowania zadaniowego.

5 lipca 2012 roku Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydało OCENĘ WYRÓŻNIAJACĄ w sprawie oceny programowej na kierunku „socjologia” prowadzonym w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych na poziomie studiów pierwszego stopnia. To oznacza, że studia prowadzone są na najwyższym europejskim poziomie. Co ciekawe, dotychczas żadna uczelnia w Polsce kształcąca na kierunku socjologia – zarówno publiczna jaki i niepubliczna - nie została oceniona równie wysoko.

"Zapłać czesne i odbierz tablet" - to propozycja dla studentów studiów I stopnia Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach, chcących w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnej technologii w procesie edukacyjnym.

W Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej w ramach studiów II stopnia na kierunku zarządzanie powstała nowa specjalność: ZARZĄDZANIE SPORTEM.

Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych już po raz szósty została laureatem programu Akademickiego Centrum Informacyjnego „Wiarygodna Szkoła”.

Marzeniem ukraińskiej młodzieży są studia w Polsce. 2000 Ukraińców będzie sie uczyć języka angielskiego i ekonomii w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie.

Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego przenoszą się do nowej siedziby - Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. Przed bibliotekarzami trudne zadanie - muszą przetransportować ponad 800 tys. woluminów.

Rekrutacja elektroniczna kandydatów na studia w Akademii Techniczno-Humanistycznej kończy się w niedzielę, tj. 15 lipca! Zostało mało czasu....

Rozpoczynając studia I lub II stopnia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej możesz skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek i promocji. Sprawdź ofertę i studiuj taniej.

Od roku akademickiego 2012/2013 Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie będzie kształciła doktorantów na studiach III stopnia (doktoranckich) w dziedzinie nauk humanistycznych w dwóch dyscyplinach - historii i literaturoznawstwie.

Rejestracja kandydatów na wszystkie kierunki studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia jest możliwa do 13 lipca 2012 r.

Studio audiowizualne powstanie w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Specjalne zajęcia dla studentów Kulturoznawstwa rozpoczną się w semestrze letnim.

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli zaprasza na studia podyplomowe w promocyjnych cenach! Można skorzystać również z promocji "We dwoje raźniej".

Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Bytomiu wprowadza obniżki czesnego dla studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2012/2013.

2 lipca 2012 roku Stowarzyszenie Instytut Informatyki Śledczej oficjalnie potwierdziło patronat merytoryczny nad studiami: Administrator Bezpieczeństwa Informacji, prowadzonymi w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i języków Obcych w Katowicach.

Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach zaprasza na 3 nowe kierunki studiów podyplomowych: MSSF/MSR w sprawozdawczości finansowej spółek, Prawo podatkowe – praktyczne zastosowanie w działalności gospodarczej oraz Kontrola zarządcza i budżet zadaniowy w jednostkach sektora finansów publicznych.

Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach zaprasza na studia I stopnia. Zaoszczędź!!! Brak wpisowego oraz opłaty rekrutacyjnej!!!!

Specjaliści-informatycy, studenci i absolwenci śląskich uczelni, blisko 70 osób do końca roku znajdzie pracę w katowickim centrum badawczo-rozwojowym Kroll Ontrack. Jest to największa na świecie firma zajmująca się odzyskiwaniem danych i informatyką śledczą.

14 czerwca b.r. w Bielsku-Białej odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego projektu StartUp Mixer. Organizatorem wydarzenia były Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, ekspertami twórcy aplikacji miniCRM. Było to pierwsze tego typu spotkanie w Bielsku.

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K. Goduli w Chorzowie uruchamia w tym roku zupełnie nowy i jedyny taki na Śląsku kierunek: Gry i Grafikę Interaktywną.