Od czerwca w Kolejach Śląskich obowiązuje nowa oferta – „Bilet bez ogonka”.
30. jubileuszowa edycja prestiżowego konkursu Shell Eco-marathon Europe odbyła się w Rotterdamie między 19 a 24 maja. W zawodach, których celem jest zaprojektowanie i zbudowanie jak najbardziej energooszczędnych pojazdów, wzięło udział blisko 200 drużyn z całej Europy. Podobnie jak w roku ubiegłym ekipa Politechniki Śląskiej wystawiła do konkursu dwie konstrukcje.
Studentka kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, Agnieszka Bergier, osiągnęła kolejny ważny sukces sportowy. W dniu 6 czerwca 2015 r. w Almere w Holandii podczas Mistrzostw Europy Ju Jitsu 2015 zawodnicza studiująca w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy zdobyła złoty medal.
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie udostępniła swoim studentom 40 dodatkowych miejsc parkingowych. Nowy parking został otwarty w ubiegłą sobotę, 7 lutego. Znajduje się za budynkiem Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 (ul. Sportowa 23), a dojechać na niego można od ul. Krętej. Jest bezpłatny.
Grupa studentów Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego, zrzeszona w Kole Naukowym SpeedForUS Team przy technicznej i merytorycznej pomocy pracowników Warsztatów Doświadczalnych Instytutu Fizyki UŚ rozpoczynają prace nad budową bolidu do prestiżowych zawodów „Formuła Student”. Prace ruszą na początku 2015 r.
5 września 2014 r. odbył się finał Konkursu Hansgrohe dla studentów i młodych projektantów. W tym roku zadaniem było zaprojektowanie łazienki dla linii produktów prysznicowych Raindance Select.
Nagrodę główną otrzymała Agnieszka Konopka z Politechniki Śląskiej za projekt łazienki modułowej.
Mateusz Siodłoczek – student Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej zdobył brązowy medal w klasie standard podczas XXII Regionalnych Zawodów Szybowcowych Ostrów Glide, które odbyły się w Ostrowie Wielkopolskim.
„Chojka 2013” to nowatorski projekt medialny, który został zrealizowany na cieszyńskich wydziałach Uniwersytetu Śląskiego. W jego wyniku powstał teledysk do melodii ludowej pastorałki, w którym wystąpili zarówno studenci, jak i pracownicy uniwersytetu.
Rozpoczęła się I edycja Programu Edukacyjnego getSMarTer, skierowanego do studentów kierunków informatycznych Politechniki Śląskiej. Celem Programu jest umożliwienie studentom zdobycia wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej, a ponadto poznania codziennej pracy specjalistów IT w wiodących w branży firmach. Program Edukacyjny getSMarTer potrwa do stycznia 2015 roku.
Jeśli ktoś myśli o założeniu własnej firmy a nie ma na to zbyt dużo kasy, to może skorzystać z usług Wirtualnego Biura. Np. Wirtualne Biuro w Katowicach ma dla studentów promocję "AKCJA STUDENT". Dość, że opłaty w Wirtualnym Biurze są śmieszne w porównaniu do rzeczywistych kosztów wynajmu biura, to jeszcze studenci mają 50% opłaty za wybrany abonament i do tego jeszcze pierwsze 3 miesiące gratis.
Student Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie zwycięzcą śląskiego Studenckiego Nobla i laureatem Branżowego Studenckiego Nobla z Języków Obcych.
Wyższa Szkoła Lingwistyczna z Częstochowy postawiła na ambient. Uczelnia jako pierwsza sięgnęła po nietypowe formy reklamy, wykorzystując w tym celu suszarki do rąk w centrach handlowych.
Na wystawie "Scenografia 6D. Sześć wymiarów scenografii" prezentowane są projekty studentów z sześciu uczelni artystycznych w kraju. Są to najlepsze kostiumy, współczesne aranżacje scenograficzne, makiety teatru antycznego. Dzieła prezentowane są w Centrum Scenografii Polskiej, oddziale Muzeum Śląskiego w Katowicach.
Międzynarodowy Instytut Nauk Społecznych przy Wyższej Szkole Lingwistycznej organizuje projekt staży dla studentów Uczelni. Celem stażu jest prowadzenie zajęć konwersacyjnych dla uczniów szkół średnich z Ukrainy. Zgłoś się i poznaj Ukrainę – za darmo!!!
Firma ROCA, we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej, po raz kolejny wsparła młodych, utalentowanych adeptów sztuki. Zorganizowała konkurs, w którym młodzi architekci mogli zaprezentować swoje wizje we współpracy z przedstawicielami przemysłu.
Kandydaci na studia, którzy wybiorą geofizykę - jeden z kierunków zamawianych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, mogą liczyć na staże przy wiertniach gazu łupkowego oraz na kopalniach węgla kamiennego.
Własna firma? A co, gdybym ja…Pozbądź się wątpliwości związanych z rozpoczęciem własnej działalności podczas spotkania Watify. Przyjdź 15 czerwca o godz. 17:30 do Business Link Katowice (ul. Chorzowska 6), porozmawiaj z przedsiębiorcami i skorzystaj z ich doświadczenia. Projekt uruchomiła Komisja Europejska w celu popularyzacji cyfrowej przedsiębiorczości.
W dniach 15-16.05.2012r. troje studentów Pedagogiki (Anita Kowolik, Damian Młodecki i Wojciech Gabryś) reprezentowało Gliwicką Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości w Olsztynie na XLI Międzynarodowym Sympozjum Kół Naukowych „Koła naukowe szkołą twórczego działania”. Odnieśli ogromny sukces zajmując pierwsze miejsce w Sekcji Nauk Społecznych.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z eksperymentu studentów dziennikarstwa, filologii angielskiej, filologii germańskiej i pedagogiki Wyższej Szkoły Lingwistycznej. Studia na naszej uczelni zachęcają naszych studentów do bardziej wnikliwej analizy siebie i innych. W całej serii krótkich filmów chcemy sprowokować do odpowiedzi na różne pytania. Tematem tego filmu jest teza, że w naszym życiu zbyt wiele rzeczy przechodzi obok nas.
Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Martyna Bargiel zdobyła nagrodę w I przeglądzie portfolio dla studentów. W I edycji przeglądu portoflio SEE&SAY wzięło udział ponad 50 studentów z całej Polski.