IX Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej

Dział: śląskie

W dniach 18-24 marca w Dąbrowie Górniczej odbędzie się IX Festiwal Nauki. W ramach wydarzenia zaplanowano blisko 60 wykładów, warsztatów oraz wydarzeń towarzyszących.

Czy można włamać się do mózgu? Co mówi o osobie jej charakter pisma? Czy człowiek jest całkowicie zależny od genów? Jak wygląda życie po drugiej stronie świata, czyli w Australii i Nowej Zelandii? Dlaczego ludzie nie lubią polityków? I dokąd zmierza świat i Polska? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedź uzyskają uczestnicy IX Festiwalu Nauki, który w dniach 18-24 marca organizowany jest w Dąbrowie Górniczej. 

"Każdy miłośnik nauki, niezależnie od wieku i zainteresowań, w trakcie Festiwalu znajdzie coś dla siebie"- zapowiada p. Magdalena Kot-Radojewska, Koordynator dąbrowskiego Festiwalu Nauki, kierownik Biura Karier i Promocji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

"Miłośników podróży przyciągnąć mogą wykłady dotyczące życia na Antypodach lub Uzbekistanu, pasjonatów inżynierii – wykład O niesamowitym połączeniu człowieka i komputera, warsztaty logistyczne Nowoczesne systemy komisjonowania lub eksperymenty fizyczne w trakcie pokazu Co nieco o wodzie. Nie zabraknie także ciekawych spotkań z psychologii i nauk społecznych – w programie przewidziano m.in. warsztaty Grafologia – co mówi o Tobie charakter pisma?, Stres życiowy i zawodowy – trening relaksacyjny oraz wykład prof. dr hab. Grzegorza Kołodko Dokąd zmierza świat i Polska?– wylicza p. Magdalena Kot-Radojewska.

Inauguracją Festiwalu będzie wykład Dlaczego nie lubimy polityków? jednego z najbardziej znanych i wybitnych polskich socjologów – prof. Andrzeja Rycharda.

W programie Festiwalu  przewidziano także zajęcia dla dzieci i młodzieży (m.in. warsztaty z twórczego pisania, warsztaty artystyczne, ortograficzne, literackie i matematyczne, wykłady z zakresu bankowości i innowacji oraz techniki).

Organizatorem Dąbrowski Festiwal Nauki od 2005 r. jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Patronat honorowy: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Dąbrowy Górniczej.

"Do tegorocznej edycji Festiwalu Nauki udało nam się zaprosić wielu znakomitych prelegentów – pracowników naukowych i ekspertów z całej Polski. Gościć będziemy m.in. prof. Grzegorza Kołodko, prof. Danutę Strahl, prof. Rościsława Bunia, prof. Marka Walancika i red. Krzysztofa Michalskiego" – mówi p. Magdalena Kot – Radojewska.

Tradycją stało się, że w organizację Festiwalu Nauki włączają się inne dąbrowskie instytucje, współgospodarze wybranych warsztatów, wykładów, towarzyszących wystaw i turniejów. W tym roku są to: Szkolne Obserwatorium Astronomiczne w Zespole Szkół Nr 1, Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, Centrum Sportu i Rekreacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej.

Udział we wszystkich spotkaniach jest całkowicie bezpłatny.

Na niektóre warsztaty obowiązkowa jest rezerwacja miejsca.


Szczegóły:

www.wsb.edu.pl/festiwalnauki



data ostatniej modyfikacji: 2013-03-08 14:16:48
Komentarze
 
Polityka Prywatności