
Po raz drugi w Częstochowie odbędzie się Festiwal Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik, który potrwa od 6 do 8 lutego. Impreza została już zapowiedziana przez głównego organizatora – Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”.
- W tym roku, poza częścią konkursową, do której zakwalifikowało się 23 wykonawców, oraz ciekawymi recitalami, będzie można posłuchać opowieści i o Kalinie Jedrusik. Wspomnienia znajomych i przyjaciół artystki, Piotra Gacka, Małgorzaty Potockiej, Wiesława Czapińskiego, Barbary Krafftówny, przybliżą życie aktorki związanej z Częstochową. Nie zabraknie imprez towarzyszących, które przygotowały Ośrodek Kultury Filmowej, Muzeum Częstochowskie i klub Hormon – mówiła na konferencji prasowej Małgorzata Nowak, dyrektorka OPK „Gaude Mater” w Częstochowie.
W programie tegorocznych „Kalinowych nocy, Kalinowych dni” znalazły się recitale Ireny Santor i Katarzyny Groniec. Oba występy powinny przyciągnąć częstochowską publiczność do Teatru im. A. Mickiewicza, gdzie odbędzie się część festiwalowa. W teatrze wystąpią również Barbara Krafftówna z monodramem „Błękitny diabeł”, Anna Andrzejewska - ubiegłoroczna laureatka Grand Prix I Konkursu Dobrej Piosenki oraz Agnieszka Łopacka. Ponadto w częstochowskim OKFie będzie można obejrzeć programy telewizyjne z udziałem Kaliny Jędrusik, jak i biografie jej poświęcone. Dla młodszych słuchaczy przygotowano imprezę klubową, którą poprowadzi didżejka Loretta Kociamiętka z grupy Mass Kotki.<www.czestochowa.pl>