Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk

NEWSY śląskie

Program International Executive Master of Business Administration to nowość w ofercie kształcenia przygotowanej przez Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Śląskiego i Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów.
17 kwietnia 2018 roku tygodnik „Polityka” ogłosił finalistów 7. edycji Nagrody Architektonicznej „Polityki”, wśród których znalazła się przyszła siedziba Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (projekt: BAAS, Grupa 5 Architekci, MAŁECCY biuro projektowe).
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach rozpoczęła nabór na studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe. Na rok akademicki 2018/2019 uczelnia przygotowała nowe kierunki: marketing i sprzedaż na studiach I stopnia oraz pedagogika na studiach II stopnia, a także studia I stopnia w języku angielskim.
Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie zaprasza na studia licencjackie. Obecna cena czesnego obowiązuje do 30 kwietnia – aby skorzystać z najniższej kwoty czesnego, należy złożyć komplet dokumentów rekrutacyjnych do tego dnia.
Charakterystyczne białe pianino z logo Katowic – Miasta Muzyki UNESCO trafiło do holu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Przez najbliższe miesiące każdy chętny będzie mógł usiąść przy instrumencie i zaprezentować swoje umiejętności.
Trwa rekrutacja zimowa w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach. Zapisy przyjmowane są do 17 marca.
Studenci i absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego przygotowali pod kierunkiem dr hab. prof. UŚ Katarzyny Grzybczyk poradnik dla wszystkich, którzy chcą publikować zdjęcia, wypowiedzi czy filmiki w przestrzeni internetowej. W prosty sposób, posługując się licznymi praktycznymi przykładami, prawnicy wyjaśniają, jak prowadzić blog, kręcić vlog czy zostać instagramowiczem bez naruszania cudzych praw autorskich.
Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zaprasza na studia. Uczelnia przedłużyła rekrutację do 10 marca 2018 roku.
Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego opracowali wielofunkcyjne urządzenie pozwalające m.in. kontrolować czynności oddechowe, w tym częstotliwość i siłę oddechu, a także puls i zmianę położenia ciała dziecka. Zaprojektowany monitor, poprzez kontrolę jakości snu, ma zapobiegać m.in. zespołowi nagłej śmierci łóżeczkowej. Produkt będzie mógł być wykorzystywany również jako: lampka, ładowarka, budzik, wzmacniacz sygnału, a nawet monitor czystości powietrza.
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Skoczowie przygotowała dla kandydatów ofertę Last Minute. Zapisując się do 26 lutego odbierzesz zniżkę.
21 lutego 2018 r. Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi oficjalnie otworzyła Wydział Zamiejscowy w Rybniku. Wydział został utworzony na podstawie decyzji Ministerstwa Nauk i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12.10. 2017 r.
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisując się do 17 marca skorzystasz z promocji czesne od 225 zł.
Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli zaprasza na studia licencjackie.
Uniwersytet Śląski w Katowicach zaprasza wszystkich do udziału w castingu do pierwszego akademickiego serialu sci-fi. Serial realizowany jest z okazji 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i opowiadać będzie o przygodach dra Primo.
Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza na studia I i II stopnia oraz na podyplomowe. W ofercie uczelni są także studia doktoranckie.
O tym, jak w połowie ubiegłego wieku wyglądały w Polsce wiejskie zagrody, tradycyjne środki transportu czy przedmioty codziennego użytku, można przekonać się, odwiedzając stronę internetową Polskiego Atlasu Etnograficznego. Ankiety dotyczące zbieractwa roślin wraz z zielnikami, czarno-białe fotografie obszarów wiejskich oraz mapy PAE zostały bezpłatnie udostępnione na stronie www.pae.us.edu.pl Jest to efekt projektu, którym kierowała dr Agnieszka Pieńczak z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, opiekująca się na co dzień atlasowymi zbiorami.
Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisując się do 15 lutego możesz zaoszczędzić 1000zł.
Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach zaprasza na studia. Zapisując się do 15 lutego skorzystasz z promocji i zyskasz 20% bonifikaty na pierwszy semestr studiów.
Trwa rekrutacja zimowa w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gliwicach. Zapisy przyjmowane są do 31 marca 2018 roku.
W Katedrze Klimatologii na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego prowadzone są badania wpływu cyrkulacji atmosfery na zachodzenie różnych zjawisk meteorologicznych i atmosferycznych. Naukowcy zajmują się m.in. badaniem związku między inwersją temperatury a występowaniem smogu czy analizą przyczyn długotrwałych powodzi w Tatrach. O badaniach klimatologicznych opowiada inicjator i wieloletni kierownik Katedry Klimatologii UŚ prof. zw. dr hab. Tadeusz Niedźwiedź.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
SWPS_220_uni.jpg
WSB-220_1.jpg

Uniwersytet___l__ski_220.jpg
wszop-220_2.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura