Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk

NEWSY śląskie

Wystartował projekt „Zostań mecenasem”, kolejni studenci i aplikanci zostaną prawnikami

Dział: śląskie

Katowicka kancelaria adwokacka Duraj Reck i Partnerzy piąty rok z rzędy wystartowała z projektem „Zostań mecenasem”. Celem projektu jest wsparcie studentów oraz absolwentów prawa w rozpoczęciu kariery zawodowej. Partnerem tegorocznej edycji projektu została Fundacja Court Watch Polska, która dąży do tego, aby każdy kto przekracza próg sądu w Polsce był traktowany sprawiedliwie i z szacunkiem. Fundacja jest także m.in. wydawcą edukacyjnej gry planszowej „Prawopolis”, z częścią jej zagadnień zmierzą się uczestnicy projektu „Zostań mecenasem”.

Projekt „Zostań mecenasem” po raz pierwszy wystartował 1 października 2014 roku, od tej pory co 12 miesięcy kancelaria organizuje kolejne edycje. – Podobnie jak w latach ubiegłych, w wyniku projektu przyjmiemy na 3-miesięczne, płatne praktyki 3 studentów czwartego bądź piątego roku studiów oraz 3 absolwentów prawa do odbycia w naszej kancelarii aplikacji. Docelowo dla najlepszych uczestników projektu przygotowaliśmy umowy o pracę po odbyciu praktyk bądź aplikacji – mówi Daniel Reck z kancelarii Duraj Reck i Partnerzy.

1 października 2018 r. uruchomiona została po raz kolejny domena www.zostanmecenasem.pl, to za jej pośrednictwem chętni studenci oraz absolwenci prawa muszą zarejestrować swoją kandydaturę, a następnie zmierzyć się z jednym z przygotowanych casusów. – To stały element naszego projektu, w tym roku zostanie jednak wzbogacony o kilka ze spraw zaprezentowanych w grze planszowej „Prawopolis”. Zaprosiliśmy do współpracy Fundację Court Watch Polska ze względu na wartości, które reprezentuje, a także fakt, że wydała edukacyjną grę planszową, z którą powinien zapoznać się każdy z nas – tłumaczy mecenas Tomasz Duraj.

– Naszym celem jest dotarcie do jak największej grupy odbiorców, a w szczególności do młodzieży. Gra została opracowana w ramach Programu Edukacji Prawnej. Fundacja wykorzystuje interaktywne metody nauczania takie jak symulacje rozpraw sądowych, czy debaty. Właśnie w duchu interaktywności Fundacja stworzyła nowatorskie narzędzie edukacyjne w postaci pierwszej w Polsce gry planszowej o tematyce prawa. Cieszymy się, że nasz pomysł spotyka się z takim zainteresowaniem – mówi Bartosz Pilitowski, prezes Fundacji Court Watch Polska.

Uczestnicy projektu „Zostań mecenasem” będą mieli 15 minut na konfrontację z losowo wybranym casusem (w tym z tymi z gry „Prawopolis), następnie strona internetowa automatycznie zapisze etap, na którym kandydat zakończył pracę. Co istotne, przedstawiciele kancelarii będą przede wszystkim obserwowali tok myślenia kandydatów, podejście do danego tematu, a nie to, czy zdążą w czasie zaprezentować gotowe rozwiązanie. Osoby, które najlepiej wypadną na tym polu zostaną zaproszeni na bezpośrednie spotkania do siedziby kancelarii. Projekt potrwa do 31 października.


data ostatniej modyfikacji: 2018-10-02 10:05:46
Komentarze

Nauka języków w śląskim
boks.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSB_przeglad_uczelni.jpg
WSSIP_220.jpg
Akademia_WSB_przeglad.jpg
SWPS_220_uni.jpg

Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach - 10
miniatura studenci UMK
 
Polityka Prywatności