„Manufaktura Sukcesu”

Dział: śląskie

Na Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, 23 listopada miała miejsce konferencja naukowa pt. „Manufaktura Sukcesu”.

Podczas tego wydarzenia ponad 100 studentów i absolwentów farmacji z całej Polski, mieli okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat pracy po studiach. Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Sosnowiec zaprosiło dziewięciu prelegentów, którzy przedstawili historię swojej kariery, opowiedzieli także o nowych perspektywach pojawiających się dla absolwentów farmacji na rynku pracy.

Studenci dowiedzieli się czym jest pharmamarketing, farmacja kliniczna, farmacja szpitalna, badania kliniczne, praca w firmie czy hurtowni farmaceutycznej, czy też jak wygląda praca na uczelni wyższej, praca naukowa, a także kilka praktycznych wskazówek odnośnie studiów doktoranckich.

Każdy z prelegentów podzielił się z przyszłymi farmaceutami swoja szeroką wiedzą i doświadczeniem. Była to świetnia okazja do dyskusji na temat rynku pracy oraz zadawania nurtujących pytań, które pojawiły wraz z biegiem lat studiów.

Jak wynika z przeprowadzonych po konferencji ankiet, Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji może zaliczyć tę konferencję do udanych.


data ostatniej modyfikacji: 2019-12-10 11:00:23
Komentarze
 
Polityka Prywatności