Pomnik - ławeczka z postacią Pani Barbary Pikiewicz   Założycielki i Kanclerza Akademii WSB 

Dział: śląskie

W westybulu Akademii WSB stanęła ławeczka - pomnik z postacią Pani Barbary Pikiewicz Założycielki i Kanclerza Akademii WSB.

Zawsze otwarta na drugiego człowieka, dzieląca się dobrą myślą i radą Pani Kanclerz w swojej postawie nadal edukuje i motywuje do nauki i rozwoju. Pani Kanclerz Barbara Pikiewicz na zawsze pozostanie w pamięci Jej uczniów, studentów, współpracowników, przyjaciół jako Osoba odważna, umiejąca współpracować z innymi, kompetentna, konsekwentna, sprawiedliwa. Pozostanie we wspomnieniach jako Dobry Człowiek, posiadający niebywałą intuicję i dar słuchania. Żyła dla innych, obdarzając ich wsparciem i bezinteresowną pomocą. 

Żywiła przekonanie, że nauczyciel musi rozwijać uczniów i być przez nich lubiany. Bez wzajemnej sympatii, zrozumienia nic nie może się udać w nauczaniu. Nauczanie to odpowiedzialność za tworzenie człowieka, „praca na otwartym sercu”. Tu wszystko można zbudować, ale też można przeoczyć, może nawet zniszczyć. Wymagała myślenia, kultury, wyciągania wniosków, odpowiedzialności za słowo, precyzji wypowiedzi, czyli tego, co procentuje przez całe życie -wymagała rozumienia świata. 

Z marzeń Pani Kanclerz i Dyrektora Zbigniewa Pikiewicza - Założycieli Uczelni - zrodziła się Akademia WSB - obecnie jedna z najprężniej działających uczelni w Polsce, silne centrum akademickie, ośrodek badawczy, kulturalny. 

Ławeczkę z postacią Twórczyni Akademii WSB wykonał z brązu ceniony przez Panią Kanclerz krakowski artysta – rzeźbiarz – Pan Andrzej Zaradkiewicz, jednocześnie Twórca Statuetki Edukatora Roku i Lidera Roku oraz pomnika Edukator Roku, który zdobi teren przed Akademią WSB. 

Miejsce na ławeczce obok jest wolne, co umożliwia Studentom, Doktorantom, Pracownikom i Przyjaciołom Uczelni zajęcie tego miejsca i pogawędkę z Panią Kanclerz. 


data ostatniej modyfikacji: 2021-04-29 08:43:27
Komentarze
 
Polityka Prywatności