Uniwersytet Śląski uruchomił wirtualne biuro prasowe

Strona www: wbp.us.edu.pl/
Dział: śląskie

Uniwersytet Śląski w Katowicach, jako pierwsza uczelnia w regionie, wdraża nowy system komunikacji z mediami - wirtualne biuro prasowe. Umożliwia ono łatwą publikację i dystrybucję informacji prasowych.

Dzięki tej stronie, nawet bez logowania, dziennikarze będą mieli całodobowy dostęp do aktualnych komunikatów, informacji prasowych, materiałów dla mediów i kalendarza wydarzeń. Zainteresowani znajdą tam również obszerne galerie ze zdjęciami w dużej rozdzielczości - zarówno ludzi UŚ, jak i budynków uczelni.

Biuro prasowe to serwis internetowy, którego zadaniem jest publikowanie informacji i udostępnianie ich dziennikarzom w sposób intuicyjny i czytelny. Oprócz otrzymywanego na adres e-mail serwisu prasowego, dziennikarz ma ciągły dostęp do specjalnego panelu, dzięki któremu o każdej porze odnajdzie interesujące go informacje.

"Biuro prasowe online ma znaczący wpływ na sprawność pracy rzecznika prasowego, a także na łatwość w pozyskiwaniu informacji o Uniwersytecie Śląskim. Teraz dziennikarze w jednym miejscu mogą znaleźć wszystkie informacje prasowe dotyczące uczelni, materiały graficzne, dźwiękowe i filmowe, gotowe do użycia w artykułach lub audycjach" - powiedziała rzeczniczka uczelni, dr Magdalena Ochwat.

Biuro prasowe zostało wdrożone w ramach umowy o partnerstwie z InSilesia.pl - pierwszym śląskim newswire, czyli portalem internetowym automatycznie zbierającym wiadomości z podłączonych do niego źródeł. Portal działa od marca tego roku, gromadząc informacje o wydarzeniach na Górnym Śląsku, a także wiadomości o bieżących działaniach urzędów, instytucji, uczelni i firm z regionu.

Wirtualne biuro prasowe Uniwersytetu oparte jest na aplikacji Press Office, umożliwiającej integrację z InSilesia.pl. Oznacza to, że komunikaty dodawane za pośrednictwem biura mogą być automatycznie publikowane w ramach InSilesia.pl Platforma biura prasowego jest aplikacją webową, czyli taką, do której obsługi potrzebna jest tylko przeglądarka internetowa. Jego obsługa jest intuicyjna i nie wymaga znajomości języków programowania czy kodu HTML.

Za pośrednictwem biura prasowego online, użytkownik może m.in. umieszczać i rozsyłać do wybranych grup informacje prasowe i materiały multimedialne, pisać blog i tworzyć newsletter. Korzystający z biura prasowego dziennikarze dostają się do niego za pomocą odpowiedniego adresu lub bezpośrednio ze strony UŚ (http://www.us.edu.pl/). W poszukiwaniu wiadomości mogą też przeglądać archiwum informacji prasowych lub katalog dodatkowych materiałów przeznaczonych dla mediów. KON

PAP - Nauka w Polsce


ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności