Pielęgniarstwo w Akademii Ignatianum w Mysłowicach

Akademia Ignatianum w Mysłowicach zaprasza na studia I stopnia na kierunku Pielęgniarstwo.

Pielęgniarka to szlachetny i potrzebny zawód. Ukończenie studiów na tym kierunku i uzyskanie prawa wykonywania zawodu pielęgniarki / pielęgniarza niemalże gwarantuje uzyskanie zatrudnienia, gdyż stale rośnie zapotrzebowanie społeczeństwa na usługi pielęgniarskie. Dzięki nowoczesnej medycynie nasze życie się wydłuża a to oznacza, że jesteśmy coraz bardziej narażeni na choroby i niedogodności związane z podeszłym wiekiem. W takich sytuacjach fachowa pomoc pielęgniarki jest nieoceniona. Coraz częściej potrzebne są pielęgniarki, które w domu pacjenta podadzą zastrzyk, zmienią opatrunek lub pomogą rodzinie w opiece nad chorym. Praca w zawodzie pielęgniarki, daje wiele satysfakcji, przynosi nowe wyzwania i ciekawe doświadczenia. Studia na kierunku Pielęgniarstwo to szansa na zdobycie zawodu o szerokich możliwościach zatrudnienia zarówno w kraju jak i za granicą.

Kandydaci na studia:

Studia na kierunku Pielęgniarstwo dedykowane są osobom, które ukończyły szkołę średnią oraz posiadają świadectwo maturalne. Oferta edukacyjna skierowana jest również do osób posiadających kwalifikacje i wykonujących świadczenia w ramach takich zawodów jak: ratownik medyczny, położna, opiekun medyczny, które pragną poszerzyć zakres swoich kompetencji i uzyskać tytuł zawodowy licencjata pielęgniarstwa.

Pielęgniarstwo to zawód wymagający empatii, otwarcia się na drugiego człowieka, na jego potrzeby, zrozumienia cierpienia i przede wszystkim chęci pomocy pacjentowi i jego rodzinie w czasie choroby. Powołaniem do pracy pielęgniarki jest chęć poświęcenia się innym, skupianie się wokół najbardziej podstawowych i najważniejszych ludzkich potrzeb. Wykonywanie tego zawodu wiąże się z ciągłym kontaktem z ludźmi, tak więc pielęgniarka musi być osobą otwartą, umiejącą znaleźć się w trudnych sytuacjach związanych z chorobą pacjenta. Powinna mieć także indywidualne podejście do każdego człowieka, zależnie od jego potrzeb. Pielęgniarka w swojej pracy musi być przygotowana na nowe doświadczenia każdego dnia. Osoba wykonująca ten zawód powinna wzbudzać zaufanie, szczególnie w pracy z dziećmi, gdyż to one wymagają szczególnej troski i są najbardziej wrażliwymi pacjentami, do których niezbędne jest odpowiednie podejście, aby złagodzić ich stres związany z chorobą i cierpieniem.

Studia pielęgniarskie to połączenie teorii i praktyki, dlatego oferujemy naszym studentom zróżnicowane formy zajęć. Należą do nich wykłady, seminaria, ćwiczenia, zajęcia laboratoryjne, zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe. Już w trakcie studiów adepci pielęgniarstwa spotykają chorych, doskonaląc swoje umiejętności zawodowe. Bardzo istotne jest przygotowanie merytoryczne: obejmuje ono praktycznie wszystkie dziedziny medycyny, w zakresie, który jest konieczny do wykonywania pracy w tym zawodzie.

Uzyskane kwalifikacje:

Dyplom licencjata pielęgniarstwa, honorowany w Unii Europejskiej, uzyskuje absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku Pielęgniarstwo, który:

1) w zakresie wiedzy posiada:

  • szczegółową wiedzę z zakresu pielęgniarstwa,
  • ogólną wiedzę z zakresu innych nauk medycznych,
  • znajomość regulacji prawnych, norm etycznych i deontologii odnoszących się do wykonywania zawodu pielęgniarki;

2) w zakresie umiejętności potrafi:

  • korzystać z aktualnej wiedzy dla zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiego poziomu opieki,
  • udzielać świadczeń w zakresie promowania, zachowania zdrowia i zapobiegania chorobom, sprawować całościową i zindywidualizowaną opiekę nad pacjentem niepełnosprawnym i umierającym,
  • samodzielnie wykonywać zawód, zgodnie z zasadami etyki ogólnej i zawodowej oraz całościowego podejścia do pacjenta, uwzględniającego poszanowanie i respektowanie jego praw,
  • organizować pracę własną; nawiązywać współpracę w zespołach opieki zdrowotnej oraz inicjować i wspierać działania społeczności lokalnej na rzecz zdrowia;

3) w zakresie kompetencji społecznych:

  • skutecznie i z empatią porozumiewa się z pacjentem,
  • posiada świadomość czynników wpływających na reakcje własne i pacjenta,
  • posiada świadomość konieczności permanentnego, ustawicznego kształcenia się.

Absolwent studiów pierwszego stopnia kierunku Pielęgniarstwo może kontynuować kształcenie w ramach studiów drugiego stopnia (studia magisterskie), kształcenia podyplomowego oraz kursów specjalizacyjnych.


data ostatniej modyfikacji: 2017-11-24 10:50:28
Komentarze
 
Polityka Prywatności