Celem Hellride Tour 2007 (od 30 marca do 27 kwietnia 2007) jest promocja nowych twarzy polskiego ciężkiego rocka i metalu. Hellride jest od samego początku organizowany połączonymi siłami uczestniczących w nim zespołów Carnal, Orbita Wiru i So I Scream.
Koncerty odbędą się w klubach pozwalających na zorganizowanie koncertu na dobrym poziomie, ale oferujących na tyle przystępne warunki, aby nie było konieczności znacznego podnoszenia cen biletów w porównaniu z poprzednimi odsłonami trasy.
Wszystkie zespoły na Hellride 2007 występują na równych prawach - wszyscy uczestnicy są tuż po, lub w trakcie wydawania swoich debiutanckich płyt.
O zespołach:
CARNAL został powołany do życia w 1999 roku. Od samego początku zespół porusza się w stylistyce, którą najprościej określić jako metal. Oczywiście przefiltrowany przez wrażliwość poszczególnych muzyków współtworzących CARNAL. Obecnie zespół skupiony jest na promowaniu muzyki zawartej na nowym materiale "The End Of Everything" (premiera 15 marca 2007, Ars Mundi). Nagranie w Studiu X w Olsztynie, realizacja i produkcja Szymon Czech. Płytę zwiastuje Ep’ka My Salvation, z której jeden z utworów ukazał się na kompilacji Praska Fala Dźwięku (Media Consulting Agency).
Początek działalności zespołu SO I SCREAM datuje się w połowie 1999 roku. W tym okresie popełnione zostały pierwsze próby. Z biegiem miesięcy chaos i kakofonia zaczęły przybierać coraz przyjemniejsze dla ucha kształty. Uparcie szlifując talenty i umiejętności na setkach prób i dziesiątkach koncertów, grupa powoli dochodziła do poziomu jaki reprezentuje dziś. Debiutancki krążek (premiera 5 marca 2007, Fonografika) zawiera dziesięć bardzo zróżnicowanych utworów i cały wachlarz muzycznych niespodzianek. Pojawiają się goście – m.in. Orion (Behemoth/Vesania). Tytuł płyty - The End of Tolerance jest klamrą łączącą wspólny koncept wszystkich utworów jak i nowy wizerunek So I Scream w stylu „noir”, który zespół prezentuje aktualnie na koncertach.
Muzyka ORBITY WIRU stanowi swoistą miksturę rockowej tradycji, psychodelii i metalowej progresji, lecz usłyszeć można w niej także echa nowo energetycznych brzmień. Jeżeli zaistnieje już konieczność zdefiniowania tej muzyki, zespół określa się ja mianem „SentiMetalCore”. Charakterystycznym czynnikiem jest chwiejny śpiew wokalisty balansujący od psychodelicznego jęku do twardego metalowego growl’u. Zespół nagrał trzy materiały: „Pierwszy Krzyk” (2001), „Stado”(2002), „Wiru Sfera”(2006), a ostatni z nich stanowi pierwszą, wydaną w oficjalnie przyjęty sposób płytę zespołu, której premiera miała miejsce w październiku 2006. „Wiru Sfera” ukazała się nakładem Serwat Art Factory – inicjatywy artystycznej jednego z członków zespołu.
21.04. Bielsko-Biała - Massala
Bilety: 10 zł
Źródło: :independent.pl