15 czerwca 2008 (niedziela)
(Archiwum)
Smith’s Street Art Festiwal
W najbliższy weekend, 14-15 czerwca, w Katowicach i Sosnowcu odbędzie się Smith’s Street Art Festiwal. Na specjalnym, mobilnym skateparku spotkają się sportowcy, których dyscypliny są w równym stopniu sportem i sztuką ulicy. W akompaniamencie dobrej muzyki zaprezentują swoje umiejętności rolkarze, deskorolkarze i bmxowcy.
Ekstremalne emocje rozpoczną się w sobotę 14 czerwca w Katowicach, obok Altusa, najwyższego budynku w mieście, a następnie, w niedzielę 15 czerwca, przeniosą się do Sosnowca na parking przy Centrum Handlowym Plejada. Na miejscu imprezy pojawi się profesjonalny skatepark, który będzie ogólnodostępny przed rozpoczęciem pokazów. Start imprezy – godzina 12:00, start pokazów – godzina 15:00.
Smith’s Street Art Festiwal to połączony pokaz umiejętności jazdy na rolkach, deskorolce i BMXie. Na skateparku pojawią się czołówka polskich zawodników, co gwarantuje dużą ilość mocnych trików i ciekawych akrobacji. Impreza Smith’s Street Art. Festiwal jest wyjątkowym wydarzeniem, gdyż organizatorowi – Stowarzyszeniu kulturalno-sportowemu „Green” – udało się zjednoczyć wszystkie dyscypliny sportów ulicznych w jednym miejscu, podczas gdy najczęściej prezentowane są osobno.
– Organizując tą imprezę chcemy pokazać, jak wiele dobrego sport daje młodzieży – mówi Mirosław Ragan, wiceprezes Stowarzyszenia „Green”. – Ponadto, dla tych młodych ludzi to nie tylko sport, to styl bycia i sposób spojrzenia na rzeczywistość. Miasto w ich oczach jest jednym wielkim skateparkiem, na którym próbują zrobić coś, czego nikt inny wcześniej nie zrobił. W efekcie powstają zdjęcia i filmy, które dokumentują te poszukiwania i pokazują prawdziwy, niepowtarzalny charakter sportów ulicznych..
Smith’s Street Art Festiwal jest preludium przed VI Festiwalem Młodej Sztuki Arterie, który odbędzie się w dniach 18-20 września 2008 roku w Katowicach.
ostatnia aktualizacja: 2008-06-10