11 stycznia 2009 (niedziela), godz. 12:00
(Archiwum)

WOŚP 2009 w rytmach reggae

kategoria: koncerty

GLIWICKA WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZAGRA JUŻ PO RAZ XVII. W GLIWICACH GŁÓWNY FINAŁ ODBEDZIE SIĘ JAK ZWYKLE NA PLACU KRAKOWSKIM. ZAPRASZAMY NA KONCERTY, POKAZY I WYSTĘPY, A WSZYTKO RYTMACH REGGAE AŻ DO GODZINY 22.00!

PROGRAM GŁÓWNEGO FINAŁU WOŚP
W rytmach REGGAE
11.01.2009 – pl. KRAKOWSKI – 12:00 - 22:00

12:00 – Uroczyste rozpoczęcie finału – wjazd samochód terenowych (Towarzystwo Miłośników Jazdy Terenowej MUTT oraz innych pojazdów – trabanty, militaria)
12:15 – pokazy Karate, pokazy tańca AZYL, pokazy Tańca Iskra, Pokaz Capoeira cz. 
14:00 – Wjazd Grupy Militarnej ŚLĄSK
14:30 - koncert wokalistki Anny Adamek (Gliwice) 
15:00 – pokaz sprawności Służby Ochrony Kolei oraz tresury psów 
15:30 – występ zespołu BLUSTRACJA (Katowice)
16:30 – występ grupy akrobatycznej 'Silesia FreeRun Familly' / pokazy taneczne Studio ISKRA
17:00 – występ zespołu ANAMNEZIS (Gliwice)
18:00 – występ zespołu A-FRONT (Gliwice)
19:00 – występ zespołu I gwiazdy wieczoru LION VIBRATIONS (Brzeg / Opole)
20:00 – światełko do nieba – pokaz sztucznych ogni firmy ARTFIRE oraz fireShow w wykonaniu GRUPY ASOCJACJE
20:30 – występ gwizdy wieczoru – VAVAMUFFIN (Warszawa)
Ponadto: mała gastronomia, stoiska promocyjne oraz happening przygotowany przez wolontariuszy













INFORMACJE O ZESPOŁACH
Gwiazdy imprezy:
VAVAMUFFIN (www.vavamuffina.art.pl ) – gwiazda muzyki reggae z Warszawy. Vavamuffin to połączenie dwu słów: jamajskiego „raggamuffin“ oznaczającego styl śpiewania, nawijania i „Vava“ czyli po prostu Warszawa. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae. Vavamuffin ma na swoim koncie około 200 koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania). I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu i kto raz go zobaczy, będzie chciał znów... i znów... i znów :) Od roku 2004-go zespół związany jest z wytwórnią i agencją koncertową Karrot Kommando. Najprężniej działającą niezależną wytwórnią reggae i okolic. I to pod jej skrzydłami wydaje płyty: 
.
LION VIBRATIONS (www.lionvibrations.pl ) – druga gwiazda muzyki reggae, która wystąpi w Gliwicach podczas Finału WOŚP. To grupa istniejąca już 10 lat na polskiej scenie reggae. Zarówno poprzez nagrania oraz liczne koncerty w kraju i za granicą (m.in.: Niemcy, Czechy, Słowacja) zespół zyskał przychylność publiczności, a także wysoką pozycję wśród wykonawców reggae w Polsce. Dowodem na to był udział LION VIBRATIONS we wszystkich najważniejszych i największych festiwalach w kraju – Woodstock, Winnter Reggae, Ostróda, Bielawa. Grupa występowała u boku czołówki polskiego reggae oraz gwiazd zagranicznych jak: Steel Pulse, Gentleman, Skatalites, Dub Syndicate, Zion Train, Michael Black, Fred Locks, Twinkle Brothers, Sixth Revelation, Hypnotix. 

Podczas WOŚP będziemy promować także śląskie składy:

A-FRONT! (www.a-front.republika.pl ) – Zespół powstał w lutym 2006 roku w Gliwicach. W skład zespołu wchodzi trzech młodych i energicznych muzyków, których połączyła wspólna pasja grania i tworzenia muzyki. Udało im się stworzyć niesamowitą mieszankę złożoną z Punk-Rockowej stylistyki wzbogaconej o elementy Reggae i Ska, opartą na niebanalnych tekstach komentujących zbiorową mentalność społeczeństwa. Pomimo krótkiego stażu scenicznego zespół ma na swoim koncie spore osiągnięcia m. in.: II miejsce na Przeglądzie Młodych Talentów, II miejsce na Przeglądzie Kapel Studenckich organizowanym. A-FRONT! wziął również udział w akcji GLIWICE NADAJĄ TON. 

ANAMNEZIS (www.anamnezis.pl ) – Historia zespołu rozpoczęła się w marcu 2005 roku, kiedy to troje obcych sobie ludzi odnalazło się na portalu internetowym rockmetal.pl. Po paru tygodniach założono zespół pod nazwą Atra Altaria. A następnie ANAMNEZIS. W 2008 w zespole powitani zostali Kamila Fruk i Tomasz Serafin. W październiku 2008 r. nagrana została płyta, zawierające 6 utworów. Na albumie gościnnie wystąpiła skrzypaczka Anna Skwirut oraz wokalista Adrian Augustin. Zespół zajął I miejsce na Przeglądzie „Muzyczny Wieczór Filmowy 2008”

BLUSTRACJA (www.bluestracja.pl) – Zespól Bluestracja powstal w 2006 roku. Ich stylistyka opiera sie na bluesie, jednak czesto pozwalaja sobie na wycieczki w mocniejsze strony muzyki. Uczestnicy wielu festiwali bluesowych i rockowych na terenie calej Polski np. Bluesobranie 2008 w Nowym Miasteczku (woj. lubuskie), Wakacyjne Kadry 2007 w Cieszynie czy Anomalia 2008 w Katowicach. W maju 2008 wydali plyte demonstracyjna zawierajaca 4 utwory, na potrzeby promocji zespolu oraz bedaca przepustka na róznego typu przeglady i festiwale. . Wspólpracuja z Oficjalnym Fan Clubem zespolu 'Dzem'- 'Skazani na bluesa' oraz sa oficjalnym supportem grupy 'Highway'.


Anna Adamek (www.aniaa.muzzo.pl) - młoda, zdolna wokalistka z Gliwic. Śpiewała w zespole „Indygo”, obecnie w ASG z Gliwic. Kilkukrotnie dostrzegana na Festiwalach Piosenki Harcerskiej i Przeglądach Muzycznych. Uczennica Szkoły Muzycznej (gitara)


Silesia FreeRun Familly - grupa akrobatyczna z Zabrza, stworzona 2 lata temu. Jak twierdzą nie skaczą dla sławy i pokazów chcemy podzielić się z innymi naszymi umiejętnościami i i pasją oraz pokazać konstruktywne spędzanie czasu wolnego.


dodane przez GTW


ostatnia aktualizacja: 2009-01-04
« powrót
Komentarze
Polityka Prywatności