24 stycznia 2010 (niedziela), godz. 17:00
(Archiwum)

Recital Haliny Kunickiej - Bytom

kategoria: koncerty

Halina Kunicka, dama polskiej piosenki, żona Lucjana Kydryńskiego. Jej przeboje zna każdy: Lato, lato czeka, Orkiestry dęte i Niech no tylko zakwitną jabłonie to klasyki polskiej piosenki.

Pisali dla niej: Młynarski, Osiecka, Bryll. Reprezentowała Polskę na olimpiadzie i występowała w paryskiej Olimpii.

Halina Kunicka była szczególnie popularna w latach 60. i 70. XX w. Do jej największych przebojów należą „Orkiestry dęte”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Lato, lato czeka”, „Od nocy do nocy”. W życiu prywatnym jest wdową po Lucjanie Kydryńskim i matką Marcina Kydryńskigo.

Śpiewa różnorodny repertuar. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale także w Europie, Izraelu, USA, Kanadzie i Australii. W 1972 r. reprezentowała Polskę w zespole artystów na Olimpiadzie. W paryskiej Olimpii śpiewała wraz z takimi wokalistkami jak Ewa Demarczyk, Urszula Sipińska, Joanna Rawik i Anna German.

Jej dwanaście płyt, w tym trzy Złote, uzyskało łącznie ponad milion sprzedanych egzemplarzy.

Bytomskie Centrum Kultury


ostatnia aktualizacja: 2010-01-13
« powrót
Komentarze
Polityka Prywatności