Katedra Filologii Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach po raz kolejny zaprasza na konferencję "Oblicza płci", która tym razem odbędzie się w dniach 15-16 października 2012 przy ul. Ondraszka 12.
Będzie to druga konferencja dotycząca relacji język a płeć . Głównym celem konferencji jest refleksja nad pojęciem społeczno-kulturowej tożsamości płci, a jej końcowym efektem będzie tom stanowiący syntezę wiedzy na temat płci w ujęciu humanistycznym. Udział w konferencji zapowiedzieli przedstawiciele różnych dziedzin humanistyki (filologii, filozofii, sztuki, kulturoznawstwa, religioznawstwa, socjologii, psychologii i dziedzin pokrewnych), pragniemy bowiem, by badania nad pojęciem płci zyskały szeroką perspektywę interdyscyplinarną.
Referaty wygłaszane w języku polskim i angielskim będą koncentrowały się wokół następujących zagadnień:
Konferencję uświetnią swoją obecnością autorytety w dziedzinie badań lingwistycznych: prof. Jolanta Szpyra-Kozłowska, prof. Bogdan Walczak, prof. Ewa Jędrzejko oraz jeden z organizatorów konferencji, prof. Janusz Arabski. Towarzyszyć im będą liczni polscy badacze, a także znakomici goście z Iranu, Hiszpanii oraz Słowacji. Swój udział w konferencji zapowiedziało 57 osób.
Do wspólnego udziału w konferencji zapraszają organizatorzy: prof. Janusz Arabski, dr hab. Andrzej Łyda, dr Justyna Ziębka oraz mgr Paweł Zakrajewski.
Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych jest jedną z najstarszych niepublicznych uczelni na śląsku. W ciągu 18 lat istnienia, Uczelnia wykształciła ponad 22 tysiące absolwentów na różnych kierunkach i specjalnościach.
WSZMiJO posiada własną rozbudowaną bazę obiektów dydaktycznych oraz uczelniany parking. Zajęcia teoretyczne dla studentów odbywają się w jednym miejscu, w dogodnej lokalizacji od centrum miasta. Uczelnia jest także wyposażona w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.
Płatności za studia dostosowane są do indywidualnych potrzeb studenta - można je uregulować w całości, 2-ch ratach lub opłacać czesne w ratach miesięcznych (tj. dokonać płatności w 5-ciu ratach).
Studenci WSZMiJO mają możliwość podjęcia nauki za granicą w ramach programu wymiany studenckiej ERASMUS. Udział w programie wymiany międzynarodowej nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Studenci decydujący się na udział w programie ERASMUS mają prawo do stypendium przyznawanego z tytułu udziału w projekcie.
Uczelnia oferuje swoim studentom bezpłatne szkolenia organizowane przez Akademickie Biuro Karier oraz pomoc w znalezieniu praktyk i pracy. Na uczelni działają liczne koła naukowe, prowadzone pod okiem fachowców (np. agencji PR). WSZMiJO organizuje również dla studentów wyjazdy na zajęcia poligonowe. Do dyspozycji studentów jest również doradca zawodowy.
Uczelnia posiada nowoczesny system e-learningowy MOODLE oraz darmowy wirtualny dostęp do baz czasopism EBSCO i LEGALIS. WSZMiJO posiada także laboratorium symultaniczne przeznaczone dla studentów translatoryki.
Biblioteka WSZMiJO wyposażona jest w bogaty zbiór książek (prawie 40 tys. voluminów) i czasopism naukowych (62 specjalistyczne tytuły w języku polskim i angielskim).
Uczelnia posiada akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej i certyfikat Wiarygodnej Szkoły (przyznany już po raz 6).