Należą do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego. W swoim graniu stale imponują wrażliwością i dystansem. Mowa o zespole RAZ, DWA, TRZY, który na wodzisławskiej scenie będzie świętować swój jubileusz 25-lecia powstania grupy. Koncert ten odbędzie się już 18 października o godz. 18:00. Będzie to wyjątkowa okazja do usłyszenia najbardziej znanych utworów z ich repertuaru, pojawią się także piosenki mniej znane, w nowych odświeżonych aranżacjach.
Zespół ten bez względu na wiek - swój i odbiorcy, potrafi trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Teraz specjalnie dla wodzisławskiej publiczność zaprezentują wszystko co najlepsze w ich graniu i byciu na scenie. Bilet na to wydarzenie, które odbędzie już 18 października w Wodzisławskim Centrum Kultury jest w cenie 75 zł.
Historia zespołu
Zespół Raz, Dwa, Trzy został założony w lutym 1990 przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze: Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. W trzy miesiące po powstaniu zespół wygrał 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie piosenkami "Talerzyk", "Wchodzi", "Rzeka", "W każdej knajpie" oraz "Rozkaz". W lutym 1991 roku w studiu Winicjusza Chrusta zostały zarejestrowane kompozycje na debiutanckie wydawnictwo. Płyta pt. Jestem Polakiem ukazała się tego samego roku. W 1992 roku grupa wystąpiła na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Tego samego roku dzięki dofinansowaniu władz Zielonej Góry w tamtejszym studiu Arlekin został nagrany drugi album. Płyta zatytułowana To ja został wydany w 1992 roku. W 1994 roku został wydany trzeci album studyjny formacji pt. Cztery. W 1996 roku ukazał się czwarty album grupy zatytułowany Sufit.
W 1998 roku został wydany piąty album zespołu pt. Niecud. 28 lutego 2000 roku ukazała się kompilacja nagrań Raz, Dwa, Trzy zatytułowana Muzyka z talerzyka. 7 grudnia tego samego roku w warszawskim klubie "Wektor X" odbył się koncert z okazji dziesięciolecia działalności zespołu. 29 lipca 2002 roku ukazał się album koncertowy grupy pt. Czy te oczy mogą kłamać. Na wydawnictwie zarejestrowanym podczas koncertu w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce znalazły się interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej. Szósty album zespołu pt. Trudno nie wierzyć w nic został wydany 31 marca 2003 roku. 24 września 2007 roku ukazał się album koncertowy zatytułowany Młynarski. Na wydawnictwie zarejestrowanym 10 czerwca tego samego roku podczas koncertu w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce znalazły się interpretacje piosenek Wojciecha Młynarskiego. 1 marca 2010 roku został wydany siódmy album Raz, Dwa, Trzy pt. Skądokąd. 16 czerwca płyta uzyskała w Polsce status platynowej sprzedając się w nakładzie 30 000 egzemplarzy. Z kolei 29 listopada ukazał się album koncertowy formacji zatytułowany Raz, Dwa, Trzy - Dwadzieścia.
Bilety można rezerwować pod nr tel. (32)455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Od września kasa WCK czynna: poniedziałek - wtorek - czwartek - piątek 12:00 - 17:00. W środę kasa nieczynna. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży <biletomaniawck.pl>.