2016-05-21

Targi Talentów w przestrzeni Projektu Wyższy Poziom w Galerii Katowickiej

Już 21 maja w przestrzeni Projektu Wyższy Poziom w Galerii Katowickiej odbędą się Targi Talentów – warsztaty i wykłady organizowane przez Integrację Środowiska Artystycznego. Gościem specjalnym wydarzenia będzie producent filmowy Kamil Przełęcki. Rozpoczęcie o godz. 12:00.

Targi Talentów to inicjatywa integrująca środowiska artystyczne. Warsztaty i wykłady podczas imprezy poprowadzą zarówno wykładowcy, jak i studenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Muzycznej w Katowicach, Wydziału Teatru Tańca PWST w Bytomiu oraz Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. To pierwsze tego typu wydarzenie, które odbędzie się w przestrzeni centrum handlowego.

Targów Talentów zostaną zrealizowane przez Integrację Środowiska Artystycznego (IŚA) - organizację studentów czterech śląskich uczelni artystycznych, która powstała w 2012 aby wspierać działania młodych, studenckich talentów. Dzięki takiej formule wydarzenia, Integracja Środowiska Artystycznego chce udowodnić, że studenci artystycznych uczelni mogą poznawać się nie tylko podczas imprez klubowych, ale także w czasie ciekawych warsztatów i wykładów, dzięki którym poszerzają swoje horyzonty - artystyczne, społeczne i kulturowe.

IŚA łączy muzykę, teatr, film i sztukę - tworząc platformę do wspólnej realizacji przedsięwzięć artystycznych. Do tej pory zrealizowała m.in. wystawy, koncerty, pokazy etiud teatralnych.

- Targi Talentów doskonale wpisują się w założenia i misję powołanego przez nas w lipcu 2015 roku Projektu Wyższy Poziom. Galeria Katowicka wkłada wiele wysiłku i zaangażowania w realizację i promocję ciekawych projektów i inicjatyw. Współpraca przy tym wydarzeniu cieszy nas szczególnie, bo wspieramy młodych, kreatywnych ludzi, którzy, podobnie jak my, pragną tworzyć coś wartościowego - mówi Dawid Prymas, Dyrektor Marketingu i PR Galerii Katowickiej. W ten weekend naprawdę warto odwiedzić przestrzenie Projektu Wyższy Poziom, nie tylko aby wziąć udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez ciekawych ludzi, ale również po to, aby zobaczyć lub raczej doświadczyć multimedialną wystawę Muzyka Form Galerii Negatyw, łączącą nowe media i tradycyjne formy przekazu. W weekend wystawę uatrakcyjni performerka zamknięta w kapsule, której tańcem może sterować odwiedzający - dodaje.

Niewątpliwą atrakcją dla uczestników Targów Talentów będzie wykład Kamila Przełęckiego - producenta filmowego, kierującego produkcją takich filmów jak "Katyń" (reż. Andrzej Wajda), "Zemsta" (reż. Andrzej Wajda), "Wyrok na Franciszka Kłosa" (reż. J.Zieliński) oraz seriali tv: "Oficerowie" (reż. M.Dejczer) i "Stacyjka" (reż. R. Piwowarski). Kamil Przełęcki jest ekspertem ekonomicznym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i wykładowcą wielu prestiżowych uczelni i szkół filmowych, m.in. Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zajęcia dofinansowane są ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Udział w nich może wziąć każdy, ze względu na otwartą formułę, jednakże sugerowana jest wcześniejsza rejestracja (bit.ly/targitalentow).

Partnerami projektu są: Fundacja Inicjatyw Akademickich Uniwersytetu Śląskiego Paideia, Galeria Katowicka - Projekt Wyższy Poziom, Teatr Śląski w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Silesia Film.

PROGRAM TARGÓW TALENTÓW:

SALA A

11.30 - 12.35 Elementarne zadania aktorskie - warsztat praktyczny prowadzenie Jakub Kruczek

12.40 - 13.40 Zaprojektuj swoje logo - warsztaty Kamila Kowalczyka i Marty Moskwy

13.45 - 15.00 Wykład specjalny - Wykład o tym jak ważne to żeby razem, że do jednej bramki, o błędach w komunikacji i potrzebie zrozumienia drugiej strony - Kamil Przełęcki

15.00 - 15.40 PRZERWA

15.40 - 16.40 Inspiracja - klucz do sukcesu artystycznego - warsztat praktyczny Wojciecha Michno 16.45 - 18.00 Elementy kaskaderki - warsztat praktyczny prowadzenie Filip Meyer-Luters

SALA B

12.30 - 14.00 Polska Technika Tańca Współczesnego - Mikołaj Karczewski

14.00 - 15.00 Casting i jego znaczenie w procesie produkcji filmu - warsztat praktyczny - prowadzenie Beata Dzianowicz i Jarosław Stypa

15.00 - 15.40 PRZERWA

15.40 - 16.40 Specyfika problemów wykonawczych i ich wpływ na interpretację w aspekcie tworzenia kreacji artystycznych przez niewidomych pianistów - wykład Kai Kosowskiej

16.40 - 17.45 Warsztaty z biżuterią - warsztat praktyczny z Izabelą Mrugałą


data ostatniej modyfikacji: 2016-05-19 13:14:31
Komentarze
 
Polityka Prywatności