www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk

Województwo śląskie - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2017-09-17

Wege Festiwal Silesia vol 4. i Babski Targ #piękno

W niedzielę – 17 września, odbędzie się trzecia edycja największej wegetariańskiej imprezy na Śląsku – Wege Festiwal Silesia.

Na imprezie zaprezentują się wystawcy nie tylko z okolic Śląska, ale i z całej Polski. Zaserwują oni najlepsze ze swoich dań, produktów. Przekonają odwiedzających, że w kuchni wegetariańskiej i wegańskiej można się zakochać od pierwszego spróbowania. Przy Wege Festiwal Silesia vol.4, tradycyjnie już, odbędzie się kolejna edycja Babskiego Targu. Tym razem pod hasłem #piękno.

Wege Festiwal Silesia został tak dobrze przyjęty przed mieszkańców Śląska, że staje się już imprezą regularnie goszczącą w katowickiej Galerii Szyb Wilson.

Po bardzo pozytywnej reakcji na poprzednie edycje Wege Festiwalu Silesia, 17 września, czyli już w tę niedzielę impreza po raz czwarty zagości na Nikiszowcu. Ślązakom nie jest obcy temat wege, nie boją się też próbować. Poprzednie edycje odwiedzały zarówno osoby młode, całe rodziny, ale też osoby starsze - ciekawe nowych smaków.
Wege Festiwal Silesia to targi, podczas których można dostać potrawy niezawierające mięsa, ryb, owoców morza, żelatyny. To okazja do zdegustowania takich specjałów jak: kremowe hummusy, domowe potrawy w wersji wege, aromatyczne falafele, słodkie baklawy, dodające energii zielone koktajle, bezmięsna burgery, wegańskie pierogi, wegetariańskie smaki z różnych kuchni świata jak i wegańskie ciasta, ciasteczka, lody. To również roślinne kosmetyki, oleje, ręcznie wykonane i nie testowane na zwierzętach.
Podczas tego wydarzenia będzie można również nabyć wegańskie ubrania, torby, gadżety użytku codziennego.

Celem Wege Festiwalu Silesia jest uświadamianie nie tylko o kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, ale również o stylu życia. Wege to nie tylko jedzenie, ale i również stan świadomości.

Tradycyjnie obok Wege Festiwalu Silesia odbędzie się Babski Trag. Tym razem odbywa się pod hasłem #piękno. Na targu będzie można dostać ubrania od projektantów, kosmetyki naturalne. Podczas tej edycji będzie można też spotkać się i porozmawiać z wieloma specjalistami z dziedziny urody, zdrowia, dietetyki. Będzie można zrobić badania, zaciągnąć porad ekspertów, zaczerpnąć konsultacji, otrzymać kupony promocyjne na zabiegi w salonach. To wszystko będzie możliwe w jednym miejscu, podczas Babskiego Targu.
Podczas imprezy będzie miała miejsce również Babska wymiana ciuchowa. Polega ona na tym, że kobiety, którym zalegają jeszcze dobre ubrania w szafie, mogą się zgłosić do organizatorów i wziąć udział w wymianie.

Szykuje się bardzo słoneczna, kolorowa i pełna smaków niedziela.
Zabierzcie rodzinę i zjedzcie na obiad coś innego niż roladę z kluskami i modrą kapustą.

Kiedy: 17 września 2017 (godz. 12-19)

Gdzie: Galeria Szyb Wilson ul. Oswobodzenia 1


data ostatniej modyfikacji: 2017-09-11 16:02:09
Komentarze

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
SWPS_220_uni.jpg
Uniwersytet___l__ski_220.jpg
WSB-220_1.jpg
WSZOP_220.jpg

Polskie uczelnie w obrazach
miniatura studenci
miniatura Centrum projektów
miniatura Wydział Farmaceutyczny WUM