www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk

Województwo śląskie - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2017-11-12 19:00

Festiwal Ars Cameralis 2017: Gareth Dickson

Festiwal Ars Cameralis 2017: Gareth Dickson
kategoria: koncerty

Miejsce: The Spencer Pub
Katowice, Wojewódzka 21

Kup bilet

Cena biletu Ulgowy: 10 PLN

Gareth Dickson

start: 19:00

Bilety ulgowe przysługują rencistom, emerytom, uczniom, studentom.

Gareth Dickson dołącza do programu Festiwalu Ars Cameralis 2017!

Gareth Dickson już raz pojawił się na Festiwalu Ars Cameralis. W 2014 roku towarzyszył Vashti Bunyan podczas jej jedynego polskiego koncertu. Trzy lata później wraca do Katowic ze swoim autorskim materiałem. Artysta wystąpi 12 listopada w katowickim Spencer Pubie.

W przeszłości bywał porównywany z wieloma znakomitymi wykonawcami, w tym przede wszystkim z kultową postacią sceny songwriterskiej, Nickiem Drake. Sam Gareth Dickson nie unika tych porównań – choćby ze względu na barwę głosu i sposób jego artykulacji znajduje się w dość bliskim powinowactwie z legendą. O ogromnej roli, jaką w kształtowaniu się własnego muzycznego języka Garetha Dicksona odegrała twórczość legendarnego pieśniarza, świadczy hołd, jakim był album z interpretacjami pieśni Drake'a, zatytułowany „Wraiths” i wydany przez Szkota w roku 2014 roku.

Na rozwój artysty wpływ mieli także inni wybitni artyści, by wymienić tylko Syda Baretha, czy Roberta Johnsona. Oczywiście dziś Gareth Dickson mówi już własnym, trudnym do podrobienia językiem. Zadebiutował płytą „Spruce Goose” w 2005 roku, w tym samym roku opublikował kolejny album – „Solina Sea”. Wciąż wiele pisał – kolejne utwory na krążkach pojawiały się w latach 2009 („Collected Recordings”) oraz 2010 („The Dance” ). Dwa lata później ukazała się, jak sam o niej mówi, najbardziej „niespokojna” płyta w jego życiu – Quite A Way Away”, będąca pokłosiem pobytu w Argentynie. Gareth Dickson nie ucieka też od innych inspiracji – lubi klasyków (np. Jana Sebastiana Bacha), chętnie słucha Briana Eno, Aphex Twina czy zespołu Kraftwerk. Na jego półce z płytami znalazło się też miejsce dla Joy Division. Na płycie „Orwell Court” (2016) zmierzył się z utworem „Atmosphere” tej zimnofalowej legendy.

Melancholię Dicksona docenili inni: Vashti Bunyan zaprosiła go w roli akompaniatora na swoją ostatnią trasę koncertową, a jego płyty wydaje w swoim labelu Taylor Deupree.

Więcej informacji o Festiwalu znajdziecie na: www.arscameralisfestiwal.pl oraz www.facebook.com/cameralis


data ostatniej modyfikacji: 2017-09-15 17:15:01
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
SWPS_220_uni.jpg

WSZOP_220.jpg
Uniwersytet___l__ski_220.jpg
WSB-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura