Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk

Województwo śląskie - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-11-13 19:00

Festiwal Ars Cameralis 2018: Uszy Duszy 3

Festiwal Ars Cameralis 2018: Uszy Duszy 3
kategoria: festiwale

Miejsce: Kinoteatr Rialto
Katowice, Św. Jana 24

Kup bilet

Cena biletu Standard: 5 PLN

RYSZARD KRYNICKI & RDZEŃ 2

USZY DUSZY 3. DOM PROFESORA:

TADEUSZ SŁAWEK, RYSZARD KOZIOŁEK
„Uszy duszy”
To już trzecia edycja „Uszy duszy”, audycji, którą mieszkańcy Śląska pamiętać mogą z Radia Katowice czy Radia eM – w eterze prowadził ją niegdyś prof. Tadeusz Sławek. W ramach Ars Cameralis zaprosił do współpracy prof. Ryszarda Koziołka i okazało się, że na scenie idzie im jeszcze lepiej, szczególnie że mogą prezentować muzykę na żywo. A że to prowadzący rządzą mikrofonem, wciąż uprawniona jest nazwa „audycja”, tyle że bez radia. Podczas tegorocznej „audycji radiowej bez radia” wystąpi Ryszard Krynicki z zespołem Rdzeń2.

Koncert: RYSZARD KRYNICKI & RDZEŃ 2:

RYSZARD KRYNICKI
Poeta, tłumacz, wydawca. Swoją literacką drogę zaczynał w redakcji dwutygodnika „Student”, kolebki – jak się później miało okazać – Nowej Fali. Był członkiem opozycji oraz sygnatariuszem „Memoriału 59” (listu polskich intelektualistów przeciwko zmianom w konstytucji PRL). W 1988 założył wydawnictwo a5 promujące polską poezję (do najsłynniejszych należą tomy Wisławy Szymborskiej). Tłumacz języka niemieckiego, autor przekładów m.in. Bertoltda Brechta, Paula Celana, Reinera Kunze. Za swoje poezje otrzymał m.in. Nagrodę Fundację im. Kościelskich oraz Nagrodę Polskiego PEN Clubu.

RDZEŃ 2

„Zachwyt nad niezwykłą poezją i osobą Ryszarda Krynickiego był inspiracją do powstania niezwykłej formy muzycznej. Ta instrumentalna mantra chce iść w parze z tekstami Ryszarda Krynickiego i razem z nimi wzbudzać emocje”
Tymi słowami o projekcie-hołdzie złożonym Krynickiemu opowiada jego spiritus movens, Piotr Lutyński. To multimedialny artysta pracujący z rzeźbą, malarstwem, obiektami, instalacjami, performancem, muzyką eksperymentalną oraz… żywymi zwierzętami. Jako artysta związany jest z krakowską Galerią Starmach i MOCAK-iem oraz warszawską Galerią Foksal. Oprócz Lutyńskiego na skrzypcach w zespole gra również Rafał Kukiełko (gitara basowa), Grzegorz Kossowski (gitara), Kacper Ivo Matuszewski (perskusja) oraz Fryderyk Lutyński (fortepian). Wiersze recytuje oczywiście Ryszard Krynicki.

Więcej szczegółów na: www.arscameralisfestiwal.pl


data ostatniej modyfikacji: 2018-10-11 13:15:01
Komentarze

Nauka języków w śląskim
boks.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
SWPS_220_uni.jpg
boks_220.gif

bony_dla_maturzystow_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studenci UNS na strzelnicy
miniatura
 
Polityka Prywatności