Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk

Województwo śląskie - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-11-17

Niezwykłe koty w Gliwicach. Przyjdź na pokaz i zobacz zaskakujące rasy

Miłośnicy kotów będą zachwyceni. Już 17 listopada w Gliwicach pojawią się najbardziej niezwykłe koty z ras pochodzących z całego świata. W Centrum Handlowym Europa Centralna odbędzie się Pokaz kotów rasowych. Do Gliwic przyjedzie kilkadziesiąt czworonogów, które zadziwią niejednego – przekonują organizatorzy. Start o godz. 13.00 - wstęp wolny.

W tym dniu Centrum Handlowe Europa Centralna zamieni się w kocią stolicę Polski. Hodowcy z całego kraju zaprezentują kilkadziesiąt, często niezwykłych kotów z kilkunastu różnych ras. Wiele z nich zostało docenionych na arenach międzynarodowych. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Kotów w Żorach.

Największy na świecie, bez sierści czy kot „ufoludek”

Jak informują organizatorzy, to będzie niecodzienna okazja do zobaczenia tylu różnych ras w jednym miejscu. W Centrum Handlowym Europa Centralna podziwiać będziemy mogli między innymi maine coony. To jedne z największych kotów domowych na świecie - osiągają nawet 14 kilogramów. Nie zabraknie również brytyjczyków, czy charakterystycznych sfinksów. Te drugie cechuje praktycznie całkowity brak sierści. O uwagę uczestników wydarzenia powalczy również devon rex - kot drobnej budowy z minimalnym owłosieniem, wyłupiastymi oczami i ogromnymi uszami. Z tego względu nazywany jest często „ufoludkiem”. Nie zabraknie również kota rosyjskiego czy syberyjskiego. W Europie Centralnej pojawią się również małe gepardy, czyli koty bengalskie. W odróżnieniu od swojego dzikiego przodka jest łagodny i przyjazny. Pojawi się również święty kot birmański. To bardzo unikalna rasa - futro na stopach ma białe, natomiast na reszcie ciała lekko ciemniejsze. Jedną z perełek będzie kot rasy ragdoll (z ang. szmaciana lalka) - to spokojny i przyjacielski kot, który po wzięciu na ręce, zaczyna wiotczeć niczym lalka. 

Pokaz oraz edukacja i konkursy

- Ta wystawa to niecodzienna okazja, by zobaczyć zaskakujące rasy kotów, a także dowiedzieć się więcej o tych fascynujących zwierzętach - mówi Katarzyna Lenartowicz,

dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna. – Każdy uczestnik będzie mógł porozmawiać z hodowcami, poznać wiele informacji na temat danej odmiany, na przykład dotyczących charakteru, sposobu odżywiania czy pielęgnacji. Dodatkowo nie zabraknie konkursów, w tym wiedzy o kotach. Tego nie można przegapić - dodaje.


data ostatniej modyfikacji: 2018-11-08 11:53:57
Komentarze

Nauka języków w śląskim
boks.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
SWPS_220_uni.jpg
boks_220.gif

bony_dla_maturzystow_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Studenci UNS na strzelnicy
miniatura
 
Polityka Prywatności