Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk

Województwo śląskie - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2019-03-04 17:00

O kawie opowie COOLturalny gość WCK

Myślisz, że na temat kawy wiesz już wszystko? Przyjdź do Wodzisławskiego Centrum Kultury i przekonaj się, czy świat kawy nie skrywa przed tobą jeszcze wielu tajemnic. Szczegółowo i z wielką pasją o tym aromatycznym napoju opowie Tymoteusz Cieciera z wodzisławskiej Pracowni Kawy Kawowski już w poniedziałek 4 marca o godzinie 17:00.

Będzie to kolejne spotkanie z ciekawym człowiekiem w ramach cyklu COOLturalny gość WCK.

- Poznałem drogę ziarna od krzewu do filiżanki. Drogę, która okazała się być o wiele dłuższa i bardziej zawiła niż przypuszczałem. Urzekło mnie to, że każdy poszczególny proces ma ogromny wpływ na efekt końcowy, co daje praktycznie nieograniczone możliwości – wspominał Tymoteusz Cieciera.

Jaka jest ta droga? Jak osiąga się smakowity efekt końcowy? Wiele cennych i praktycznych informacji gość Wodzisławskiego Centrum Kultury przekaże słuchaczom podczas spotkania. Podzieli się swoją wiedzą na temat doboru ziaren kawy, opowie o procesie ich wypalania, zdradzi czym jest tzw. cupping i doradzi jak w zaciszu domowym cieszyć się z przyrządzonej przez siebie znakomitej „małej czarnej”. Spotkanie będzie również okazją do upewnienia się, że każda kawa ma swój unikalny smak w zależności od pochodzenia i stopnia wypalenia, że można zaparzać ją na różne sposoby, a każdy z nich wyciąga z kawy inne właściwości.

- To kolejne z cyklu spotkań z Coolturalnym gościem WCK. Zapraszamy na nie nie tylko miłośników i koneserów dobrej kawy, ale też osoby, które na co dzień zawodowo odpowiadają za parzenie i podawanie kawy w lokalnych punktach gastronomicznych. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny - dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Będzie to okazja nie tylko do wzbogacenia wiedzy o energetycznym napoju, ale i szansa na skosztowanie go w najlepszej postaci w doborowym towarzystwie, jakie zapewni Kawowski – Twój kompan w świecie kawy.


data ostatniej modyfikacji: 2019-02-14 10:25:39
Komentarze

Nauka języków w śląskim
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
SWPS_220_uni.jpg
WSB-przeglad-uczelni_1.jpg

boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności