Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk

Województwo śląskie - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
9-10.05.2019

Juwenalia w Rybniku

W tym roku Juwenalia organizowane przez Samorząd Studencki Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku odbędą się 9 i 10 maja 2019r.

Główną Atrakcją Juwenaliów Rybnickich będzie Akademicki Koncert Plenerowy. 10 maja, na Rybnickim Kampusie wystąpią dla nas zespoły takie jak: The Tree, ROOG, Tabu oraz jako gwiazda główna Sarius. Będzie to jak zwykle niepowtarzalna okazja do dobrej zabawy. Podczas imprezy towarzyszącej czyli pierwszego dnia Juwenaliów dobędzie się „Dzień Sportu”, gdzie zostaną odebrane klucze do miasta i przeprowadzone zawody sportowe dla szkół średnich i studentów. W czwartkowy wieczór studenci będą bawić się w Pub Gryfon a później w PINK Bowling & Club Rybnik.

Sarius to pochodzący z Częstochowy utalentowany raper i wokalista. Na rynku zadebiutował w 2013 roku i od tamtego momentu konsekwentnie buduje swoją pozycję na scenie, a przełomowym krążkiem okazał się dla niego zeszłoroczny Antihype, który został wydany w jego własnym labelu. Aktualnie Sarius promuje najnowsze wydawnictwo pod tytułem „Wszystko co złe”.

Zespół Tabu powstał w 2003 roku. Przez lata działalności krystalizował się skład zespołu jak i styl muzyczny, który do dziś mu towarzyszy. Energetyczne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to kierunek, którym Tabu podąża od wielu lat.

Muzyka ROOG to wypadkowa różnych fascynacji każdego z muzyków. Jest to prosta i bezkompromisowa groove rockowa mieszanka, w której melodyjne frazy umiejętnie przeplatają się z bardzo energetycznymi metalowymi elementami. Roog obecnie pracuje nad płytą, która będzie zwieńczeniem kilkuletniej działalności.

Zespół The Tree pochodzi z Gliwic, gdzie na początku 2014 roku wyklarował się obecny skład z którym zespół tworzy i koncertuje. Muzycznie poruszają się w granicach szeroko pojętego rocka czerpiąc z rocka psychodelicznego, punk rocka aż po ska kończąc. Na koncertach nigdy nie brakuje pozytywnej energii, jako, że zespół bawi się grając na scenie.


data ostatniej modyfikacji: 2019-05-06 11:59:42
Komentarze

Nauka języków w śląskim
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
bony_dla_maturzystow_220.gif
SWPS_220_uni.jpg
boks_220.gif

Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Gala absolwenta 2016 - 02
miniatura Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
miniatura
 
Polityka Prywatności