Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk
2019-08-31 21:00

Miuosh, Grubson, Igo i inni artyści wystąpią na Stadionie Śląskim z okazji setnej rocznicy I Powstania Śląskiego

Już 31 sierpnia 2019 r. o godz. 21:00 na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się długo wyczekiwana prapremiera utworu „Rapsodia Śląska” autorstwa kompozytora, laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka, skomponowanego z okazji setnej rocznicy I Powstania Śląskiego. Będzie to nie tylko kompozycja muzyczna, lecz także wielkie widowisko muzyczno-multimedialne.

W widowisku wystąpią także: Brodka, Miuosh, Igo, Grubson, dyrygent Monika Wolińska, Orkiestra i Chór Filharmonii Śląskiej, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, Janusz Wawrowski na słynnym Stradivariusie, Marcin Wyrostek wraz z 18 akordeonistami oraz kwartet saksofonistów The Whoop Group.

Takiego rodzaju widowiska, jak „Rapsodia Śląska” w Polsce jeszcze nie było. Wybitni artyści reprezentujący różne gatunku muzyki na czele z Janem A. P. Kaczmarkiem oraz niesamowity pokaz multimedialny z udziałem francuskiej grupy napowietrznych artystów z Compagnie Transe Express stworzą razem niezwykły spektakl, który będzie silnie oddziaływał na uczucia odbiorców bez względu na wiek.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie obowiązują na nie wejściówki.


data ostatniej modyfikacji: 2019-08-09 13:45:28
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w śląskim
boks.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni

Akademia_WSB_przeglad.jpg
WSB_przeglad_uczelni.jpg
SWPS_220_uni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni - 3
 
Polityka Prywatności