Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk
2019-10-19

Koncert Sorry Boys w WCK

kategoria: koncerty

Jesienią na wodzisławskiej scenie posłuchamy jednego z najciekawszych zespołów polskiej sceny alternatywno-popowej. Charyzmatyczna grupa Sorry Boys pojawi się w Wodzisławskim Centrum Kultury już 19 października z materiałami promującymi najnowszą płytę „Miłość”.

Od początku działalności trzon grupy Sorry Boys stanowią: porywająca wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów - Bela Komoszyńska oraz muzycy Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo pt. „Vulcano” ujrzało światło dzienne trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. W 2016 muzycy zaprezentowali krążek „Roma”, napisany w połowie po polsku i po angielsku, za który otrzymali nominację do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii „Album Roku - Muzyka Alternatywna”.

„Miłość” to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album Sorry Boys. Znalazło się na nim 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. „Miłość” pokazuje oblicza najważniejszego uczucia świata z prywatnej i uniwersalnej perspektywy. Portretuje kobiecość uchwyconą w procesie życiowej zmiany i robi to z przytupem. Co więcej, wybrzmiewają na nim smyczki, etniczne cymbały, kalimba czy harfa. Tę nietypową orkiestrę prowadzą gitary i fortepian. Gościnnie na płycie Sorry Boys wystąpiła Kayah.

Trasa koncertowa zespołu rozpocznie się w połowie października i swoim zasięgiem obejmie ponad 20 miast. Na tej liście znajdzie się Wodzisław Śląski. Podczas wydarzenia muzycy zaprezentują materiał z najnowszej płyty („Absolutnie, absolutnie” czy „Jesteś Pragnieniem”) oraz starannie dobrane utwory z poprzednich albumów, co stworzy niepowtarzalną miłosną opowieść. Doznaniom muzycznym towarzyszyć będzie specjalnie przygotowana oprawa wizualna. Pojawiać się będą także muzyczne niespodzianki.

Koncert odbędzie się 19 października 2019 r., o godzinie 19:00. Bilety w cenie 50 zł przedsprzedaży (do końca września) i 60 zł (październik) są do nabycia w kasie WCK oraz za pośrednictwem strony biletyna.pl pod adresem: https://biletyna.pl/koncert/Sorry-Boys-w-WCK/Wodzislaw-Slaski

data ostatniej modyfikacji: 2019-08-13 12:01:41
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w śląskim
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni

Akademia_WSB_przeglad.jpg
SWPS_220_uni.jpg
WSB_przeglad_uczelni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku - 2
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności