2019-11-14 20:00

FESTIWAL ARS CAMERALIS - Jessica Pratt

FESTIWAL ARS CAMERALIS - Jessica Pratt
kategoria: festiwale

Miejsce: Kinoteatr Rialto
Katowice, Św. Jana 24

Kup bilet

Cena biletu Standard: 25 PLN

Jessica Pratt

 

XXVIII FESTIWAL ARS CAMERALIS
JESSICA PRATT

W lutym tego roku ukazała się płyta „Quiet Signs” — trzeci album w dorobku kalifornijskiej wokalistki, a zarazem pierwszy w całości zarejestrowany w profesjonalnym studiu nagraniowym Gary’s Electric na Brooklynie. Charakterystyczny głos Pratt uzupełniają dźwięki fletu, organów i fortepianu, za które odpowiada współproducent albumu Al Carlson. Natomiast partie na syntezatorze smyczkowym i fortepianie zapewnił Matt McDemott.
Jessica Pratt nie jest artystką nachalną. Nie musi być. Podczas jej klubowych występów świat się zatrzymuje. Wszyscy milkną, by posłuchać jej zjawiskowego głosu. Album Quiet Signs doskonale odzwierciedla ten dar — dziewięć pięknych i tajemniczych piosenek, które z pewnością będą punktem zwrotnym w karierze wokalistki. 
Utwór otwierający album — Opening Night — jest ukłonem w stronę genialnego i wstrząsającego występu Geny Rowlands w filmie Johna Cassaventesa „Premiera” z 1977 roku. Z kolei utwory „Fare Thee Well” czy „Poly Blue” zachowują magię mglistych popołudni z okresu albumu „On Your Own Love Again” (2015), a jednocześnie — dzięki delikatnym partiom na flet, aranżacjom smyczków, organów i fortepianu — odsyłają do bujnego popu i tęsknoty za formacją „The Left Banke”. (…)

Szczegóły na:
www.arscameralisfestiwal.pl
www.cameralis.art.pl
www.facebook.com/cameralis

 


data ostatniej modyfikacji: 2019-09-02 13:15:01
Komentarze
 
Polityka Prywatności