Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk

Województwo śląskie - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2019-10-07 17:00

Po co nam teatr? O tym opowie „COOLturalny gość WCK”

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie w ramach wydarzenia „COOLturalny gość WCK”. Tym razem w centrum uwagi znajdzie się teatr. Nie będzie to jednak prezentacja spektaklu, a rozmowa z człowiekiem, który sztukę tworzy. I to sztukę reagującą na rzeczywistość, otwartą na człowieka. Po co nam teatr? Na to pytanie i wiele innych odpowie reżyser i krytyk teatralny Bartłomiej Miernik.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 7 października o godzinie 17:00. Będzie ono doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń z człowiekiem obcującym z teatrem na co dzień.
Z pewnością odniesiemy się do kwestii związanych z rolą, formą i misją sztuki teatralnej. Porozmawiamy o postawie artysty, o teatrze, jako narzędziu służącemu do kreowania dyskusji. Porozmawiamy o potrzebie budowania dialogu z drugim człowiekiem, o sile słowa
i postawach ważnych w codziennym życiu. Będzie to wielowątkowe i ciekawe spotkanie dedykowane nie tylko miłośnikom teatru. Poruszane w nim wątki z pewnością będą wykraczać poza jego granice.

- Będziemy mieli okazję spotkać się z człowiekiem teatru, dla którego istotny jest dialog wpisany w codzienny dyskurs społeczny, zwłaszcza ludzi młodych – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bartłomiej Miernik to reżyser, pedagog teatru, felietonista, założyciel Fundacji Banina. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej. Pracował w redakcji miesięcznika „Teatr”, jest wykładowcą na licznych warsztatach dziennikarskich. Moderował spotkania z aktorami, dramatopisarzami czy reżyserami, bywał jurorem festiwali teatralnych. Podczas warsztatów teatralnych często współpracuje z młodzieżą, zapraszając zarówno aktorów, jak i odbiorców do rozmów na tematy istotne. W Fundacji Banina zajmuje się nowoczesną edukacją poprzez teatr. Spektakle w jego reżyserii grane są w szkołach, teatrach, domach kultury na terenie całego kraju.


data ostatniej modyfikacji: 2019-09-12 10:12:16
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w śląskim
boks.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
WSB_przeglad_uczelni.jpg

SWPS_220_uni.jpg
WSSIP_220.jpg
Akademia_WSB_przeglad.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura zbiórka krwi w Akademii Morskiej w Gdyni
miniatura
 
Polityka Prywatności