Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk
2019-11-08

Śląski festiwal z muzyką alternatywną

kategoria: koncerty

Agencja Koncertowa Borówka Music i Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają na III edycję festiwalu muzyki alternatywnej – Kombinat. W tym roku impreza odbędzie się w piątek, 8 listopada. Koncerty rozpoczną się o godz. 19:00. W ChCK (ul. Sienkiewicza) zagrają Kwiat Jabłoni, Leski, Verdiana Raw (Włochy) i Szklane Oczy. Bilety na festiwal są już w sprzedaży. Rozchodzą się ekspresowo!

Kombinat - Festiwal Sztuki Nieprzymuszonej to spotkanie z artystami, którzy tworzą coś innego niż promuje i kreuje współczesna scena popkultury. Celem projektu jest właśnie ukazanie sztuki niecodziennej, często dostępnej tylko w niszowych miejscach. Artyści, których zapraszają organizatorzy imprezy, mówią własnym głosem i podążają własną drogą indywidualnej, twórczej ekspresji. Festiwal kierowany jest do wszystkich. Ekipy Borówka Music i ChCK chcą, aby muzyka alternatywna stała się bardziej powszechna!

W poprzednich latach na imprezie grali m.in. Daria Zawiałow, DagaDana, Sasha Boole, Colours Of Bubbles (Litwa), Ragnar Ólafsson (Islandia) i inni.

Line up tegorocznej edycji:

  • 19:00 - rozpoczęcie festiwalu
  • 19:05 - 19:35 - Szklane Oczy
  • 19:45 - 20:20 - Leski
  • 20:30 - 21:05 - Verdiana Raw
  • 21:15 - 22:30 - Kwiat Jabłoni

Oni zagrają 8 listopada w ChCK:

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej, łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau'a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem. Skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. „Niemożliwe” to ich album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę osiągnęli spory sukces wyprzedając połowę koncertów podczas jesiennej trasy, a ich singiel „Dziś późno pójdę spać” został odtworzony ponad 6 milionów razy w serwisie YouTube.

Leski znany jest przede wszystkim z emocjonalnych tekstów i hipnotycznych melodii. Tym razem postanawia być - jak sam określa - tak blisko słuchacza, że „bliżej się nie da” i wyrusza na solowe, intymne koncerty. Piosenki będą podane sauté – zaaranżowane w najprostszej formie.

Leski, czyli Paweł Leszoski, to wokalista, gitarzysta, kompozytor i tekściarz. Debiutował albumem „Splot” w 2015 roku i od tego czasu kojarzony jest z muzyką z pogranicza indie folk i dream pop. Jeszcze w tym samym roku otrzymał „Mateusza Trójki” w kategorii „Debiut”, a w 2016 roku znalazł się wśród nominowanych do nagrody „Fryderyk”, również w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Napisał wszystkie prezentowane na albumie teksty, skomponował do nich muzykę i był również współproducentem krążka. W 2018 roku ukazał się jego drugi album „Miłość. Strona B”, który zerwał z dotychczasowymi stylistycznymi szufladkami i zasygnalizował, że Leski nie zamierza poddawać się wygodnym klasyfikacjom…

Verdiana Raw to świetna songwriterka pochodząca z Florencji we Włoszech. Cztery lata po swoim pierwszym albumie „Metaxy” wydała drugą płytę „Whales know the Route” (Pippola Music). Piosenki odkrywają intensywne podejście Verdiana do życia. Są jednocześnie słodkie, głębokie, twarde i złożone. Ta kobieta jest konkretna, nie ma tu miejsca na półśrodki. Kiedy jej słuchasz, słyszysz moc i intensywność jej wokalu. Jej koncert to cisza… przed kolejną burzą!

W Polsce zespół pojawi się po raz pierwszy w ramach dużej europejskiej trasy!

Szklane Oczy to Ania, Ola i Aga – wokal z gitarą, bas i perkusja. Grają rocka inspirowanego polskim punkiem, poezją romantyczną i psychodelą. Spotkały się w 2016 w podziemiach gimnazjum, do którego chodziła wtedy Ola. Od tego czasu zagrały ponad 70 koncertów – między innymi podczas festiwalu Ars Cameralis, w Hipnozie, na katowickim rynku, w czynnej elektrowni i w więzieniu (dla osadzonych). Przez kapitułę nagrody Sanki „Gazety Wyborczej” zostały uznane za jedne z 10 najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce.


data ostatniej modyfikacji: 2019-10-09 09:38:15
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w śląskim
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg

Przegląd uczelni
SWPS_220_uni.jpg

Akademia_WSB_przeglad.jpg
WSB_przeglad_uczelni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura WSIiZ - strefa studenta
miniatura
 
Polityka Prywatności