Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk
2019-11-10 16:00

Koncert na 100-lecie Chóru „Jadwiga”

kategoria: koncerty

Chór „Jadwiga” z Wodzisławia Śląskiego obchodzi w tym roku imponujący jubileusz 100-lecia pracy. Z tej okazji, w niedzielę 10 listopada o godz. 16:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się okolicznościowy koncert.

Chórowi "Jadwiga" towarzyszyć będzie orkiestra kameralna pod dyrekcją Donaty Miłowskiej i Ryszarda Uchera. Gościnnie wystąpi również Stowarzyszenie Śpiewacze Ostrawskich Nauczycielek, z którym wodzisławski chór realizował w latach 2017-2018 projekt „Śląska muzyka”. Podczas koncertu usłyszymy m.in.: G. Verdiego „Chór niewolników” z opery „Nabucco”, J. Zangla „Credo, Gloria i Agnus Dei” ze mszy do św. Ludwika oraz C. Francka „Panis Angelicus”. Jubileusz Chóru „Jadwiga” wpisuje się również w obchody 100-lecia Powstań Śląskich. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

- Jubileuszowy koncert będzie okazją do udziału w ciekawym wydarzeniu muzycznym, które z pewnością spodoba się wodzisławskiej publiczności - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Chór mieszany „Jadwiga” działający na co dzień w dzielnicy Radlin II od kilku lat zasila szeregi zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Grupa kultywuje miłość do śpiewu, wykonuje kompozycje polskiej i światowej literatury chóralnej. Ma na swoim koncie występy w kraju, a także poza jego granicami, m.in. w Watykanie na Placu św. Piotra, w Karwinie, w Wilnie. Sztandar chóru odznaczono Honorową Złotą Odznaką Śpiewaczą, a także Złotą Odznaką z Wieńcem Laurowym. Grupa została włączona w poczet członków Konfraternii Najstarszych Chórów i Orkiestr Województwa Śląskiego. Jest zrzeszona w Śląskim Związku Chórów i Orkiestr. Swoim bogatym repertuarem pieśni świeckich i sakralnych uświetnia koncerty organizowane przez Zarząd Okręgu. Śpiewa także podczas uroczystości związanych z historią naszego miasta.

Wydarzenie organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury i Miasto Wodzisław Śląski.data ostatniej modyfikacji: 2019-10-30 14:34:15
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w śląskim
boks.gif

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
WSB_przeglad_uczelni.jpg

SWPS_220_uni.jpg
WSSIP_220.jpg
Akademia_WSB_przeglad.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Gala absolwenta 2016 - 02
miniatura zbiórka krwi w Akademii Morskiej w Gdyni
miniatura Uniwersytet Jagielloński
 
Polityka Prywatności