Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk
2019-11-21 18:00

Kabaret Drzewo a Gada powraca w doborowym towarzystwie

21 listopada 2019 godz: 18:00 Teatr Korez, Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2

Drzewo a Gada to kabaret integracyjny rodem z Katowic. Narodził się jedenaście lat temu, w 2008 roku. Początkowo trzon kabaretu stanowili dwaj niepełnosprawni artyści: Kuba Nowrotek i Patryk Laksa, obecnie jego filarem jest Patryk, któremu na scenie towarzyszą pierwszoligowi śląscy muzycy. Na repertuar Drzewa a Gada składają się monologi, skecze i piosenki zachęcające do niestereotypowego spojrzenia na niepełnosprawnych. W 2011 roku ujrzała światło dzienne autorska płyta kabaretu – pierwsze w Polsce nowatorskie podejście do wydania albumu prezentującego twórczość osób niepełnosprawnych we współpracy z zawodowymi muzykami. Kabaret ma na swoim koncie liczne nagrody i setki występów na scenach w całej Polsce.

Jeden schodek” to szczególne wydarzenie artystyczne. To kolejny schodek w karierze Patryka i jego kabaretu Drzewo a Gada, przypada bowiem po dekadzie od scenicznego debiutu Patryka. Ci, którzy pamiętają go jeszcze jako nastoletniego chłopca, występującego na scenie czysto hobbistycznie, teraz będą mieli okazję zobaczyć kogoś innego. Świadomie podążającego w obranym przez siebie kierunku stand-upera, który inaczej niż kiedyś postrzega tytułowy „jeden schodek”.

– Są w naszym życiu schody, przez które czasem boimy się przejść, sprawiają nam nie lada problem, a mimo to jest to nieodłączna część naszego życia. Kiedy już przez nie przebrniemy, po latach okazuje się, że to może być coś fajnego, coś śmiesznego po prostu – mówi 24-letni dziś komik.

Występ ma być podzielony na część kabaretową i muzyczną. Artyście wieczoru na scenie towarzyszyć będą kabaret Łowcy.B oraz niepełnosprawny poeta i kompozytor Wiktor Okrój. Łowcy, którzy błyskotliwością i improwizacyjnym szaleństwem zaskarbili sobie sympatię niejednego miłośnika kabaretu w Polsce, wystąpią wraz z Drzewem a Gada we wspólnym, prezentowanym po raz pierwszy, skeczu. Oprócz tego widzowie usłyszą ich w muzycznej odsłonie wieczoru. Trzeci z artystów, Wiktor Okrój, wprowadzi publiczność w liryczne klimaty. Optymistyczne, afirmujące życie utwory krakowianina będą stanowiły przeciwwagę dla absurdalnego humoru serwowanego garściami przez oba kabarety.

– Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków absurdalnych klimatów na nasz wspólny wieczór. Tak pozytywnie porąbane wieczory rzadko mają miejsce – zachęca Patryk.


data ostatniej modyfikacji: 2019-11-13 13:05:58
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w śląskim
boks.gif

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg

Przegląd uczelni
WSB_przeglad_uczelni.jpg
SWPS_220_uni.jpg

Akademia_WSB_przeglad.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Budownictwo pasywne
 
Polityka Prywatności