Artykuł sponsorowany

Na czym polega fotoodmładzanie laserem? Kto może skorzystać z tego zabiegu?

Pragnienie, aby zatrzymać czas, praktycznie od zawsze towarzyszy kobietom. Pojawiające się na skórze zmarszczki oraz inne widoczne oznaki starzenia zdradzają wiek i obnażają upływający czas. Dlatego dużą popularnością cieszą się wszelkie kosmetyki oraz zabiegi o charakterze anti-aging. Jednak tylko część z nich gwarantuje to, że szybko będzie można dostrzec widoczne efekty. Wiele wymaga regularnego powtarzania, a więc sporej dozy cierpliwości. Alternatywą dla takich rozwiązań jest cieszące się coraz większą popularnością fotoodmładzanie. Polega ono na wykorzystaniu wiązki światła do tego, aby wpłynąć na strukturę skóry i poprawić jej wygląd.

Jak działa laser wykorzystywany do poprawy wyglądu twarzy?

Wiązka światła emitowana przez laser działa bezpośrednio na włókna kolagenowe. Przez to, że wnika do głębszych warstw naskórka, stymuluje odnowę i wzmaga produkcję białek. To z kolei powoduje, że twarz staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej elastyczna. Fotoodmładzanie daje zatem dużo szybsze i bardziej widoczne efekty niż inne metody. Zabieg ten ma na celu nie tylko odnowę skóry, poprawę jej kondycji, ale też przywrócenie młodzieńczego wyglądu.

W zależności od zastosowanej podczas laseroterapii technologii można uzyskać inne efekty. Laser ablacyjny emituje krótkie impulsy energii, które kieruje się bezpośrednio na powierzchnię skóry. Jego wiązka jest na tyle intensywna, że niszczy wybrane komórki, a tym samym rozpoczyna proces ich odnowy. Przy zastosowaniu tego typu terapii dokonuje się ablacji, czyli usunięcia powierzchniowej warstwy naskórka. To z kolei pozwala na odsłonięcie nowszej, mniej uszkodzonej skóry. Ten rodzaj laseroterapii jest często stosowany do zmniejszania widoczności zmarszczek, blizn i przebarwień.

Lasery stosowane w kosmetologii mogą być również zaprojektowane tak, aby przenikały przez całą powierzchnię skóry, jednocześnie bez jej uszkadzania W tym przypadku energia lasera jest wykorzystywana do stymulowania procesów naprawczych w skórze, takich jak produkcja kolagenu. Tego typu zabieg może pomóc w zmniejszeniu drobnych linii i zmarszczek oraz poprawić jędrność i elastyczność. Osoby, które decydują się na taką laseroterapię, zauważają też wyraźną poprawę owalu twarzy. Z tego powodu laser bywa nazywany nieinwazyjnym odpowiednikiem skalpela.

Zabiegi z wykorzystaniem wiązki światła, wykorzystuje się też do usuwania naczynek i przebarwień. Lasery o specyficznej długości fali są używane do celowania w konkretne pigmenty w skórze. Dzięki nim można stopniowo eliminować czerwony lub brązowy barwnik. Proces ten skutkuje zmniejszaniem intensywności zmian i ich stopniowym zanikaniem. W ten sposób można pozbyć się przebarwień, piegów czy plam spowodowanych działaniem słońca.

Kiedy warto zastosować laserowy zabieg na twarz?

Podczas fotoodmładzania, dostosowuje się intensywność kierowanych na skórę fal świetlnych do jej indywidualnych potrzeb. Dzięki temu można spersonalizować zabieg i uzyskać dużo lepsze efekty niż wtedy, gdy stosuje się kremy lub inne kosmetyki. Laserowe fotoodmładzanie przynosi zauważalne rezultaty w przypadku różnych problemów skórnych. Wiązka światła pozwala spłycić drobne zmarszczki, zniwelować przebarwienia, zmniejszyć rozszerzone pory lub wyrównać blizny potrądzikowe. Zabieg ten zaleca się również w przypadku skóry naczynkowej. Wiązka światła pozwala zamknąć naczynka, a więc przyczynia się do zmniejszenia rumienia.

Zalety fotoodmładzania powodują, że jest ono często proponowane klientom odwiedzającym salony kosmetyczne. Procedura może sprawiać pewien dyskomfort w postaci pieczenia i zaczerwienienia skóry, ale jest też stosunkowo mało inwazyjna w porównaniu z innymi zabiegami. Trzeba jedynie przygotować się na to, że bezpośrednio po sesji z wykorzystaniem lasera skóra może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta, ale te efekty zwykle zanikają w ciągu kilku godzin lub maksymalnie paru dni. 

Zaleca się, aby laser wykonywać w seriach, czyli umawiać się regularnie, co kilka tygodni. Taka sesja pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów. Alternatywą dla cyklicznego fotoodmładzania może być też tzw. zabieg bankietowy, czyli jednorazowa ingerencja z wykorzystaniem lasera. Można go wykonać w salonie Time For Wax w Katowicach. Już pojedynczy zabieg powoduje poprawienie wyglądu skóry. Twarz staje się bardziej napięta, jędrna i odświeżona. Jest to zatem doskonały sposób na poprawienie swojego wyglądu przed ważnym wydarzeniem.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu fotoodmładzania skóry

Chociaż fotoodmładzanie skóry jest bezpieczny zabiegiem, polecanym przy wielu problemach z cerą, to warto zachować środki ostrożności, aby nie zrobić sobie krzywdy. W pierwszej kolejności zabieg nie jest polecany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, ze względu na brak badań dotyczących bezpieczeństwa tych procedur w tym szczególnym okresie. Zabieg nie powinien być również wykonywany w przypadku aktywnych infekcji skóry lub stanów zapalnych, takich jak opryszczka, trądzik czy egzema, które mogą się nasilać po zabiegu.

Stosowanie niektórych leków, szczególnie tych zwiększających wrażliwość na światło, takich jak niektóre antybiotyki, leki na trądzik typu izotretinoina, leki przeciwdepresyjne, może również zwiększać ryzyko powikłań po fotoodmładzaniu. Osoby, które niedawno korzystały z zabiegów typu dermabrazja, peeling chemiczny czy procedury związane z nakłuwaniem skóry, również powinny odczekać kilka tygodni przed wykonaniem fotoodmładzania.


opublikowano: 2023-09-20
Komentarze
Polityka Prywatności