www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk

NEWSY śląskie

Psychoedukacja w terapii - nowa specjalność w GWSP

Nowe logo GWSP_400

Psychoedukacja w terapii to nowa specjalność uruchomiona na kierunku Terapia artystyczna w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie.

Szczególna rola psychoedukacji we współczesnym świecie wynika ze wzrostu różnego typu zagrożeń, podczas gdy wiedza okazuje się być najważniejszym zasobem sprzyjającym człowiekowi w radzeniu sobie w różnych sytuacjach życiowych . Tworzenie własnych sposobów radzenia sobie z trudnościami to samodzielne poszukiwanie dróg samodoskonalenia i poznawania siebie.

Psychoedukacja jest nowoczesnym narzędziem terapeutycznym wspomagającym nie tylko proces leczenia. Jest przydatna przy wszelkiego typu trudnościach interpersonalnych, trudnościach w kontaktach społecznych, ale też i w celach edukacyjnych, jak na przykład zajęciach wspomagających rozwój osobowy. Może być prowadzona w formie indywidualnych konsultacji lub spotkań grupowych z wykorzystaniem aktywnych form uczenia się takich jak warsztaty, dyskusje, wykłady, mediacje, grupy wsparcia. Skuteczność oddziaływań psychoedukacyjnych jest większa, gdy uczestniczy w nich klient i jego rodzina, jego bliscy czy osoby związane emocjonalnie z klientem.

Gdzie możesz znaleźć pracę:

Absolwenci są przygotowani do prowadzenia działalności edukacyjnej z zakresu szeroko rozumianego zdrowia. Mogą prowadzić zajęcia z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w różnego typu placówkach, w tym opiekuńczych i leczniczych. Także we wszelkiego rodzaju firmach tworzących i realizujących programy prozdrowotne. Zatrudnienie będą mogli zdobyć w prywatnych klinikach zapewniających terapie zintegrowane lub prowadzić prywatną praktykę w wielodyscyplinowych zespołach specjalistycznych wspólnie z lekarzami, arteterapeutami, fizjoterapeutami, masażystami i innymi terapeutami.

Szczegóły na stronie uczelni.


data ostatniej modyfikacji: 2017-09-20 08:54:04
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
SWPS_220_uni.jpg

WSZOP_220.jpg
Uniwersytet___l__ski_220.jpg
WSB-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura