Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk

NEWSY śląskie

Wyższa Szkoła Bankowa nr 1 w rankingu MNiSW

WSB w Chorzowie - logo 400

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach, jako wydział poznańskiej WSB, jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w kraju przez kandydatów na studia niestacjonarne - tak pokazują dane Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które opublikowało raport o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018.

W roku akademickim 2017/2018 o przyjęcie na studia I stopnia i jednolite magisterskie w trybie niestacjonarnym w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz jej wydziałach łącznie aplikowało aż 4 740 kandydatów. Uczelnie znalazły się również w czołówce prywatnych szkół wyższych najczęściej wybieranych przez kandydatów na studia stacjonarne. O przyjęcie na studia w tym trybie aplikowało 1 447 kandydatów.

W rekrutacji na rok akademicki 2017/2018 w śląskim wydziale Wyższej Szkole Bankowej największą popularnością cieszyły się kierunki: informatyka, zarządzanie, finanse i rachunkowość oraz logistyka. Jednym z rekrutacyjnych hitów była również kryminologia z elementami kryminalistyki - nowość wśród specjalności na kierunku bezpieczeństwo narodowe.

"Wyniki tegorocznej rekrutacji świadczą o stabilnej pozycji, a wręcz intensywnym rozwoju Wyższej Szkoły Bankowej na rynku edukacyjnym. Cieszy nas, że osoby zainteresowane studiami zauważają i doceniają nasze działania, w celu upraktyczniania kształcenia w naszej uczelni. Studenci Wyższej Szkoły Bankowej już w trakcie studiów zdobywają doświadczenie zawodowe dzięki stażom zawodowym, w ramach których otrzymują wynagrodzenie! Oprócz tego biorą udział w wizytach studyjnych w firmach partnerskich, a na zajęciach korzystają ze specjalistycznego oprogramowania w nowoczesnych pracowniach komputerowych."

ANDRZEJ JANIAK, WICEKANCLERZ WSB W CHORZOWIE I KATOWICACH

Wyższe Szkoły Bankowe są najczęściej wybieranymi uczelniami niepublicznymi w Polsce. Potwierdzają to dane dotyczące wyników rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018 w uczelniach nadzorowanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Łączna liczba zgłoszeń kandydatów na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, daje pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, drugie - Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, a trzecie - WSB we Wrocławiu.

Tegoroczny raport MNiSW o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2017/2018 jest dostępny na stronie internetowej ministerstwa.

data ostatniej modyfikacji: 2017-12-14 10:06:19
Komentarze
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
w Polsce
boks_220.gif

SWPS_220_uni.jpg
WSZOP_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Biblioteka Uniwersytecka
 
Polityka Prywatności