Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Górny Śląsk

NEWSY śląskie

Studia, dzięki którym można zarobić nawet 21 tysięcy zł

WSB w Chorzowie - logo 400

Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach na nadchodzący rok akademicki proponuje swoim przyszłym studentom nowość – studia dualne na kierunku inżynierskim logistyka. Jest to innowacyjny model kształcenia. Student jednocześnie uczy się, zdobywa doświadczenie zawodowe podczas stażu w firmie logistycznej i otrzymuje za swoją pracę comiesięczną pensję. Uczelnia sfinansuje dla niego 3,5-letnie studia inżynierskie, a on sam w ciągu tego okresu może zarobić na rękę nawet 21 tysięcy złotych.

Studia dualne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne na polskim rynku szkolnictwa wyższego. Dzięki takiej formule kształcenia student na zajęciach na uczelni zyskuje wiedzę teoretyczną, którą ma szansę wykorzystać kilka tygodni później podczas płatnego stażu w firmie z danej branży.

Aktualnie Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach, dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, prowadzi rekrutację na studia dualne na kierunku logistyka na nadchodzący rok akademicki 2018/2019. Są one dla studenta bezpłatne, ponieważ to uczelnia w całości pokryje za niego koszty opłaty wpisowej oraz czesnego.

Jest to unikalne studiowanie pod opieką doświadczonych praktyków w firmach z branży TSL przy okazji odbywania stażu. Wykonywane w tym okresie projekty zastępują większość ćwiczeń na uczelni, a część realizowanych wykładów będzie dostępna online w formie nagrań. Ponadto, co warto podkreślić, studia dualne w Wyższej Szkole Bankowej są całkowice darmowe – mówi dr inż. Jarosław Kobryń, menedżer kierunku logistyka.

Dodatkowo uczelnia przygotowała dla studentów logistyki w trybie dualnym grę symulacyjną dotyczącą zarządzania firmą transportową, grę strategiczną związaną z zarządzaniem zespołem projektowym oraz kursy zawodowe online. Umożliwi również przystąpienie do egzaminu z języka obcego fachowego i zdobycie certyfikatu VCC (ang. Vocational Competence Certificate), cenionego na międzynarodowym rynku pracy.

Podczas 3,5-letnich studiów w każdym semestrze Bankowa zapewni studentom dwumiesięczny staż w firmie z branży TSL, za który otrzymają wynagrodzenie. Przez ten czas przyszli logistycy mają szansę zarobić nawet 21 tysięcy złotych.

Rekrutacja na studia dualne na kierunku logistyka w Wyższej Szkole Bankowej trwa do 31 sierpnia. Zainteresowane osoby mogą zapisać się online na stronie www.wsb.pl/chorzow lub osobiście w Biurze Rekrutacji w Chorzowie (ul. Sportowa 29) oraz w Katowicach (ul. Wyszyńskiego 7).

data ostatniej modyfikacji: 2018-08-23 12:08:30
Komentarze

Nauka języków w śląskim
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
SWPS_220_uni.jpg
boks_220.gif

WSB-przeglad-uczelni_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura studenci
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności