31 maja 2010 (poniedziałek)
(Archiwum)
One. Dwie.
One. Dwie. Czyli o wystawie fotografii podróżniczej emocjami malowanej. Do końca maja w Galerii Altus oglądać można fotografie dwóch podróżniczek: Renaty Niezbeckiej i Agny Bieleckiej.
One. Dwie kobiety urodzone w tym samym roku i wychowane w tym samym mieście. Dzielące pasję do podroży i miłość do gór. Dwie indywidualności. Nigdy nie podróżowały razem, choć w te same miejsca. Zobrazowały te same hasła – emocje przy pomocy fotografii czasem podobnych, czasem bardzo się od siebie różniących.
Te fotografie, pokazując różne miejsca, różne góry, różnych ludzi, opowiadają o autorkach, wyrażają ich emocje, ich subiektywny odbiór rzeczywistości i nadawanie tej rzeczywistości bardzo osobistych znaczeń.
Prace Niezbeckiej i Bieleckiej urzekają, wzruszają, rozweselają, wyciszają – wywołują emocje, czyli to, co w życiu najpiękniejsze. Każdy z odbiorców inaczej zareaguje na prezentowane fotografie, ale z pewnością nikt nie pozostanie wobec nich obojętny. Jak mówią same autorki: Z emocjami spotykamy się na co dzień. Są odbiciem czyjejś przyjaźni, ciszy, spokoju czy wolności. Jedne noszą szare ubrania, inne ubierają się w kolory. Rozmaicie smakują i pachną. Są tak różne dla nas, jak różne jest nasze życie. Wiemy, które są dla nas dobre, a które nie. Jednych staramy się unikać, na inne – te, na które czekamy – natrafiać. Tak samo jest z fotografiami. Nazywanie emocji i przeżywanie ich nie boli. Spróbujcie sami.
Wszystkich, którzy zdecydują się podjąć wyzwanie zapraszamy do Galerii Altus przy ulicy Uniwersyteckiej 13 do końca maja 2010 roku.
ostatnia aktualizacja: 2010-05-11