28 września 2012 (piątek)

Śląska Noc Naukowców

Bielska Akademia Techniczno-Humanistyczna zaprasza wszystkich głodnych wiedzy i ciekawych wrażeń do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu. W piątek, 28 września w kampusie akademickim na Błoniach odbędzie się śląska edycja Nocy Naukowców.

Noc Naukowców to wydarzenie ogólnoeuropejskie, realizowane od kilku lat równolegle w wielu krajach, zazwyczaj w ostatni piątek września. 

Akademia Techniczno-Humanistyczna drugi raz z rzędu bierze udział w tym przedsięwzięciu, łącząc się tym samym z naukowcami i wszystkimi entuzjastami wiedzy z całej Europy.

Śląską edycję organizuje pięć uczelni zrzeszonych w Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych: Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. 

Wykłady, warsztaty, prezentacje i eksperymenty odbywać się będą w kilku śląskich miastach, m.in. w Katowicach, Gliwicach, Rybniku, Cieszynie oraz w Bielsku-Białej.

Program przedsięwzięcia ma charakter popularno-naukowy. Jego celem jest przede wszystkim popularyzowanie nauki wśród młodszych i starszych oraz uatrakcyjnienie jej w oczach mieszkańców Bielska i regionu. To nietypowe święto wiedzy ma również zachęcić osoby stojące przed wyborem kariery do obrania naukowej ścieżki, pokazując w ten sposób, że wiedza uniwersytecka wcale nie jest nudna.

Podczas Śląskiej Nocy Naukowców w Bielsku-Białej naukowcy ATH zaprezentują w sposób czasem niekonwencjonalny, ale na pewno ciekawy i niezwykły, zagadnienia o różnorodnej tematyce. 

Będą takie dotyczące nawigacji satelitarnej, zdrowia, jakości produktów, projektowania odzieży, zwyczajów, czy też języków obcych. Bielska część Nocy Naukowców to bogata oferta wykładów i warsztatów z licznych dziedzin nauki – od technicznych, przez biologiczne, chemiczne, do bardziej humanistycznych, czy artystycznych. 

Zajęcia odbywać się będą cyklicznie od godz. 9 do 21, ponadto towarzyszyć im będą dodatkowe atrakcje dla najmłodszych i tych trochę starszych. 

Wstęp obejmujący cały program jest bezpłatny.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby się dowiedzieć, co w wodzie „piszczy”, jak omijać korki w mieście lub dlaczego nie można witać się przez próg, mogą przyjść w piątek, 28 września na teren kampusu ATH na Błoniach, do budynku L. 

Maria Kamińska
Dział Współpracy Międzynarodowej ATH

Szczegóły na:


opublikowano: 2012-09-14
Komentarze
Polityka Prywatności