23-24 października

Śląski Kongres Oświaty

Śląski Kongres Oświaty to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w województwie śląskim. Odbędzie się w dniach 23-24 października.

Dziś kształcimy (się) dla jutrato przesłanie  Śląskiego Kongresu Oświaty. Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11b).

Termin: 23 i 24 października 2013 r. ( środa i czwartek)

Początek kongresu: 23 października o godz. 10.00 – debata ekspertów na temat edukacji w województwie śląskim

W ciągu dwóch dni debat poruszone zostaną tematy m.in. z zakresu bezpieczeństwa uczniów, prawnych aspektów zawodu nauczyciela i odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli, przygotowano panel poświęcony neurodydaktykce zatytułowany "Najnowsze odkrycia nauki o ludzkim mózgu w praktyce szkolnej".

Dużo zostanie powiedziane na temat edukacji pozaformalnej także w wymiarze międzynarodowym (na kongresie będzie gościł dr Mick Storr z CERN) oraz na temat  nowoczesnych technologii w edukacji i kształcenia zawodowego.

Udział w kongresie potwierdziło blisko dwa tysiące osób, dyrektorzy szkół, przedszkoli, nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy.

W trakcie Kongresu dyskutować, pogłębiać swoją wiedzę będą zarówno nauczyciele, jak i młodzież. O godz. 13.00. rozpocznie się Kongres Młodzi dla Młodych, w którym wezmą udział Ambasadorzy Niemożliwego, uczniowie, radni z młodzieżowych rad gmin. Podzielą się swoimi wspomnieniami z dalekich wypraw, sukcesami, ale także problemami napotykanymi w dążeniu do realizacji celów.

Prelegentami poszczególnych paneli tematycznych będą przedstawiciele środowisk naukowych, oświatowych, prawnicy, dziennikarze, reprezentanci policji, państwowej inspekcji pracy, rzemiosła.

Kongres organizowany jest wspólnie przez  wojewodę śląskiego Zygmunta Łukaszczyka, JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego profesora Wiesława Banysia oraz śląskiego kuratora oświaty Stanisława Fabera

Więcej szczegółów oraz program na stronie:

www.us.edu.pl/slaski-kongres-oswiaty

opublikowano: 2013-10-22
Komentarze
Polityka Prywatności