22-23.08.2015

Jak żyć po urlopie i nie zwariować? Wakacyjna Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS w Katowicach

Wracamy z urlopy i nie potrafimy się odnaleźć się w szarej rzeczywistości? Co wiemy o swoich mocnych i słabych stronach? Czy naprawdę dobrze znamy samych siebie? Jak w natłoku codziennych obowiązków, zalewających informacji możemy zadbać o właściwy odpoczynek umysłu? Na te i wiele innych pytań odpowiadać będą specjaliści podczas Wakacyjnej Strefy Psyche 22 i 23 września.

Wakacyjna Strefa Psyche to doskonała okazja do kształtowania umiejętności komunikacyjnych, współpracy w grupie, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z emocjami oraz modyfikowania zachowań na bardziej aprobowane społecznie. Celem Wakacyjnej Strefy Psyche jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie, w bardzo szerokim zakresie oraz odkrywanie możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego.

Program warsztatów:
  • "Poland. Come and complain" - mgr Żaneta Rachwaniec-Szczecińska

22 sierpnia 2015 r., godz. 17.00, lokalizacja: Kontenery Kultury w Parku Śląskim

Obserwując funkcjonowanie Polaków w codziennych sytuacjach i przysłuchując się ich rozmowom, dostrzec można pewien konglomerat cech i zachowań określanych czasem mianem "charakteru narodowego Polaków". Jedną z naszych naczelnych charakterystyk jest chroniczna skłonność do narzekania. Polacy mają negatywne zdanie niemal na każdy temat i chętnie komunikują je innym. Co pozytywnego i negatywnego wynika z narzekania? Jakie funkcje ono pełni i jaki ma wpływ na nasze samopoczucie? Dlaczego Polacy narzekają tak chętnie i często, że narzekanie zostało uznane za nasz sport narodowy, a psychologowie sformułowali "polską normę negatywności"? Uczestnicy wykładu będą mieli okazje poznać odpowiedzi na powyższe pytania.

O prelegencie
  • "Warsztat antystresowy″ - mgr Agata Otrębska

23 sierpnia 2015 r., godz. 11.00, lokalizacja Kontenery Kultury w Parku Śląskim

Podczas warsztatu zapoznasz się z zasadami autoprezentacji, dowiesz się, jak przygotować się do wystąpienia, przekażemy Ci również skuteczne sposoby na przełamywanie barier psychologicznych i zaznajomimy z technikami radzenia sobie ze stresem towarzyszącym min. W pracy czy podczas egzaminów. Pracujemy z pasją i zaangażowaniem, budujemy klimat życzliwej współpracy, wchodzimy w dynamiczną interakcję, nawet jeśli prezentacja przybiera formę mikrowykładu, zawiera elementy dialogu. Zajęcia pomogą zrozumieć stres: dobry i zły, indywidualną odpowiedzialność za jego przeżywanie. Uczniowie wyjdą z praktycznymi wskazówkami radzenia sobie ze stresem towarzyszącym maturze.

O prelegencie

Aby wziąć udział w wydarzeniach, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy




opublikowano: 2015-08-17
Komentarze
Polityka Prywatności