Uniwersytet Śląski organizuje Święto Liczy Pi, które odbędzie się 14 marca na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii oraz 15 marca w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.
Udział w obchodach Święta Liczby Pi mogą wziąć osoby zainteresowane podjęciem studiów na kierunkach matematyczno-przyrodniczych, studenci (również innych kierunków), nauczyciele, a także wszyscy, którzy swoją przygodę z edukacją już dawno skończyli.
Pomysł Święta Liczby Pi narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1988 roku w Instytucie Exploratorium, a jego celem była popularyzacja nauk ścisłych. Datę wydarzenia determinuje amerykański zapis 14 marca: 3.14, czyli pierwsze trzy cyfry rozwinięcia tej stałej matematycznej.
Więcej informacji na stronie uczelni.