27 kwietnia 2017 (czwartek)

Techniki kreatywne w psychologii stosowanej - wykład w Uniwersytecie SWPS w Katowicach

Wykład odbędzie się w ramach Strefy Psyche 27 kwietnia 2017 roku w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Katowicach przy ul. Techników 9. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Podczas wykładu prelegentka przybliży odwołujące się do sztuki i tworzenia techniki, dzięki którym z powodzeniem można rozwijać swoją kreatywność. Każdy z nas może je wykorzystywać, bo w każdym z nas tkwi twórczy potencjał, choć nie zawsze jesteśmy tego świadomi. Poza tym stosując techniki kreatywne, zaspokajamy nasze potrzeby estetyczne, których jak wiadomo, ignorować nie należy. W trakcie spotkania omówione będą rodzaje oraz znaczenia działań kreatywnych. Przede wszystkim prowadząca skoncentruje się na wykorzystaniu technik kreatywnych w dziedzinie psychologii stosowanej. Nie zabraknie także praktyki - będzie można poznać konkretne narzędzia kreatywne i sposoby ich tworzenia.

Prowadząca dr Marzena Śniarowska-Tlatlik

Certyfikowana choreoterapeutka, terapeutka tańcem TT (PSCh-PTT, Polskie Stowarzyszenie Choreoterapii-Polski Teatr Tańca), także DMT Training - Program ADTA. Członek założyciel, pedagog i superwizor Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii-PTT. Od ponad 20 lat prowadzi wykłady, zajęcia grupowe i warsztaty w zakresie choreoterapii w kraju i za granicą (Nowy York, USA). Nauczyciel akademicki z 20-letnim stażem (UŚ i AWF). Psycholog praktyk, psychoterapeutka Gestalt (EAGT, Forge) i trener Gestalt (FORGE), superwizor i trener (SPG). W swych zainteresowaniach naukowych i praktycznych osadzona w nurcie psychologii egzystencji i metody fenomenologiczno-hermeneutycznej oraz arteterapii psychologicznej. Prowadzi zajęcia seminaryjne dotyczące pracy z ciałem, a także pracy ze snem w psychoterapii, jak również psychologicznej pracy z różnymi formami "arte", m.in. techniki plastyczne w psychologii, praca z dźwiękiem, muzyką, wizualizacją; filmem I video-artem, fotografią, technikami dramowymi. Wykłada psychologię twórczości i fenomenologię. Aktualnie przygotowuje rozprawę habilitacyjną dotyczącą rozwoju osobowego pod wpływem tańca, odwołując się do doświadczeń choreoterapeutycznych i porównawczych badań międzykulturowych.

Zapisy i więcej informacji na stronie uczelni.


opublikowano: 2017-04-19
Komentarze
Polityka Prywatności