XII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 2-4 września 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Swoją obecność w debatach potwierdzają przedstawiciele biznesu, polscy i europejscy politycy, eksperci i naukowcy. Akademia WSB jest partnerem tego wydarzenia, a jej przedstawiciele wezmą udział w panelach dyskusyjnych.
Przed nami kilkadziesiąt debat i trzy dni dyskusji dotyczących trendów i zjawisk o kluczowym znaczeniu dla przyszłości gospodarki i perspektyw jej rozwoju. Sesje dotyczyć będą m.in. zmian w systemie kształcenia, nowych kompetencji pracowników, zarządzania w czasie kryzysu oraz zdolności przystosowania firm i instytucji do zmiennych warunków otoczenia.
12. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC), organizowana w szczególnych okolicznościach, odbędzie się z zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Wyjątkowy charakter wrześniowego Kongresu wynikać będzie nie tylko z możliwości przeprowadzenia bezpośrednich rozmów, ale także z szerszego wymiaru wydarzenia – stacjonarne sesje EEC transmitowane będą online. Więcej o środkach bezpieczeństwa podczas #EEC2020 tutaj.
Po raz kolejny do grona partnerów wydarzenia dołączyła Akademia WSB. W części poświęconej elastycznemu zarządzaniu jednym z panelistów będzie Rektor Akademii WSB – dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB. Eksperci porozmawiają o tym, jak organizacje zareagowały na pandemię, czy zdały egzamin z nieprzewidywalności oraz o tym, że zdolność przystosowania firm i instytucji do zmiennych warunków otoczenia to istotny wyznacznik ich efektywności. Będzie także mowa o elastyczności działań, struktur oraz menedżmentu i załogi. Nie zabraknie również dyskusji o nowych kompetencjach pracowników, podatności na zmiany, samodzielności i delegowaniu zadań. Uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie: jak łączyć permanentną gotowość do zmiany z konsekwencją w działaniu?
Z kolei w sesji pn. Kadry dla cybergospodarki będzie mowa o zmianach w systemie kształcenia – jego modelach, celach, wyzwaniach. Jak kształcić ludzi kreatywnych, elastycznych, wszechstronnych? Co powinien umieć „pracownik przyszłości”? Które specjalizacje i jakie warunki pracy są wyzwaniem dla edukacji? Między innymi na te pytanie spróbują odpowiedzieć eksperci, wśród których zasiądzie dr Marcin Lis – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem.
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego zostaną również poruszone tematy związane m.in. z kulturą i wartościami. Ekspertem Akademii WSB będzie dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna – Prorektor ds. Nauki i Kształcenia, Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych AWSB. Rozmowa dotyczyła będzie strat, ograniczeń i aktualnych problemów świata kultury. Eksperci poruszą też m.in. kwestie znaczenia kultury i jej instytucji dla życia społecznego, tożsamości, edukacji i rozwoju cywilizacyjnego.
Pełna agenda dostępna jest na stronie.
Do zobaczenia w Katowicach!